20 sierpnia
wtorek
Bernarda, Samuela, Sobieslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czyste bezprawie

Ocena: 0
1113

Liderzy Platformy, Grzegorz Schetyna, Tomasz Siemoniak i inni, domagają się od PSL bojkotu Marka Biernackiego i jego środowiska. Krótko mówiąc, chcą – na ile mają na to wpływ – eliminacji Marka Biernackiego i jego środowiska z życia publicznego. Dlaczego? Ponieważ posłowie ci ośmielili się głosować – wbrew taktyce PO, ale zgodnie z jej historycznymi deklaracjami – przeciw projektowi ustawy Barbary Nowackiej, znoszącej istniejącą ochronę życia nienarodzonych. Co więcej, ośmielili się głosować skutecznie. W wyniku buntu sumień sejm odrzucił ten projekt, mimo że za jego dopuszczeniem do dalszych prac głosowali wszyscy liderzy partyjni od PO do PiS, z wyjątkiem Władysława Kosiniaka-Kamysza. Politycy, lubiący perorować o konstytucji, nie lubią, gdy ktoś im daje przykład, jak przestrzegać konstytucji, i demaskuje ich cynizm. Świadków się wtedy usuwa.

Identyczne mechanizmy wykluczenia widzimy od początku nowej kadencji władz Unii Europejskiej. Wbrew zasadom reprezentatywności, nakazującym dzielić proporcjonalnie stanowiska między kluby parlamentarne, prof. Zdzisław Krasnodębski nie został wiceprzewodniczącym Parlamentu, a premier Beata Szydło – przewodniczącą Komisji Pracy i Spraw Społecznych. Oboje padli ofiarą standardu Buttiglionego. Większość PE spełnia tu funkcję ideologicznej cenzury, pilnując, by „abstrakcyjne zasady” współpracy nie obróciły się przeciw panującej ideologii.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 29 (718), 21 lipca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 4 sierpnia 2019 r.

Idziemy nr 29 (718), 21 lipca 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes Prawicy Rzeczypospolitej. W latach 2005-2007 marszałek Sejmu.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 sierpnia

"Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego."

Dziś w Kościele: wtorek, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 6,11-24a, Ps 85 (84),9.11-14, Mt 19,23-30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -