20 listopada
wtorek
Anatola, Sedzimira, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czyj piątek?

Ocena: 4.15
628

Kiedy uczniowie rozpoczynają rok szkolny Mszą Świętą, jest to przejaw fanatyzmu. Kiedy mają uwierzyć w „religię” homoseksualną, jest to światła tolerancja. Kiedy ksiądz w konfesjonale pyta nastolatka o dochowywanie czystości, to pedofil. Kiedy gej opowiada dzieciom o swoich erotycznych doświadczeniach, to edukator.

Na 26 października w co najmniej 211 polskich szkołach planowano obchody „tęczowego piątku”. W internecie rozgorzała gorąca dyskusja – także wśród rodziców – na temat posyłania tego dnia dzieci do szkół. Głos zabrał episkopat, organizacje prawnicze, rodzinne i pro-life. Minister edukacji powiedziała, że jakakolwiek akcja realizująca temat wykraczający poza podstawę programową musi zyskać pisemną zgodę rodziców. Niezależnie od tego, czy do akcji w końcu doszło, sam fakt, że „homoedukatorzy” wkraczają do szkół, każe bić na alarm.

„Tego dnia na szkolnych korytarzach zawisną tęczowe plakaty, a głównym tematem lekcji będzie akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI. Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich” – informował na swojej stronie organizator akcji, Kampania przeciw Homofobii.

Co leży u podstaw założenia, że szkoła jest homofobiczna i wymaga reedukacji? Że jeden czy drugi nastolatek poczuł się w szkole gorzej?

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 44 (682), 4 listopada 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 24 listopada 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

 

Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -