24 maja
piątek
Joanny, Zuzanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Cyfrowe czasy

Ocena: 0
1159

Nie mam wątpliwości, co będzie numerem jeden rodzinnych dyskusji przy świątecznym stole. Z jednej strony padną zapewne oskarżenia pod adresem rządu – że nic nie zrobił dla nauczycieli, że odpowiada za całą sytuację, że mamy deformę, a nie reformę, i że cały rząd ma cały ZNP w pogardzie. Z drugiej – że ZNP to komunistyczne śpiochy, że rząd pokazał klasę, ratując egzaminy, że środowisko nauczycielskie i tak jest w większości lewicowe, więc nie o podwyżki w tym wszystkim chodzi.

Mógłbym dopisać jeszcze wiele innych „argumentów” i inwektyw, jakie pojawiają się w internecie. Oliwy do ognia bez wątpienia dolewają niektórzy politycy, dziennikarze, nauczyciele i artyści. A nawet sędziowie (!), choć tu jest widoczna ewidentna sprzeczność z zasadą apolityczności.

Brakuje w tym wszystkim głosu rodziców, są w swojej masie jakby nieobecni, a przecież bardzo to przeżywają. I brak głosu troski o ucznia, ale i o całe to młode pokolenie, które i tak jest już dostatecznie przez dzisiejsze „cyfrowe czasy” pokiereszowane emocjonalnie.

Pewnie każdy z nas się zgodzi, że nauczyciele powinni zarabiać więcej. Bo złe to państwo, w którym człowiek wykonujący bardzo proste prace zarabia więcej niż ten, kto odpowiada za wykształcenie przyszłych pokoleń Polaków. Bo z lichej nauczycielskiej pensji nie da się wyżywić rodziny w dużym mieście. Bo butni rodzice potrafią tylko od szkoły wymagać, zupełnie z nią nie współpracując. 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 16 (705), 21 kwietnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 5 maja 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP
www.krzysztofziemiec.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 maja

"To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali."

Dziś w Kościele: piątek V tygodnia Wielkanocy
+ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 15,22-31; Ps 57 (56),8 i 10.11-12; J 15,12-17
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -