15 listopada
piątek
Alberta, Leopolda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Brak Boga

Ocena: 0
1069

Akcja „Nie świruj, idź na wybory” tak szybko się zakończyła, jak szybko się zaczęła. Po pierwszej serii spotów spadła na nie fala krytyki. Nie tylko w samym haśle, ale i grze aktorskiej widziano drwinę z osób chorych psychicznie. Po kilku dniach krytyki, szczególnie w internecie, w końcu sami twórcy uznali, że forma nie była trafiona.

To dobrze, że aktorzy i sam pomysłodawca, czyli fotograf Tomasz Sikora, poszli po rozum do głowy i przyznali się do błędu. Szkoda tylko że nastąpiło to po tak dużej fali oburzenia i stanowczej reakcji Rzecznika Praw Obywatelskich, który sprzeciwił się konstruowaniu kampanii profrekwencyjnych w oparciu o stereotypy dotyczące grup narażonych na dyskryminację. To, oprócz stanowiska Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, miało chyba największe znaczenie, bo wcześniejsze oburzenie „zwykłych ludzi” było zbywane kpiną i argumentami o zbyt dużym wyczuleniu i uleganiu poprawności politycznej (sic!).

Coraz więcej znanych postaci, ludzi mających wpływ na postawy społeczeństwa – i stojących nie tylko po jednej stronie politycznej barykady – myśli tylko o sobie, swoim własnym wąskim interesie. Inni są dla nich – jak to nazwał pewien pan z tytułem profesora – „biomasą”. Tak myśli i tak działa dziś wiele osób! Niestety, także garnących się do polityki młodych ludzi. Dla nich nie istnieje dobro wspólne. Szacunek do innego człowieka jest frajerstwem, a wszystko można wykpić, bo przecież nie ma świętości.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 39 (728), 29 września 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 14 października 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP
www.krzysztofziemiec.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 listopada

Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

Dziś w Kościele:
+ piątek, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie dowolne św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 13,1-9; Ps 19,2-3.4-5ab; Łk 17,26-37
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -