16 listopada
sobota
Gertrudy, Edmunda, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Berlin za życiem

Ocena: 4.5
761

Berlin jest doskonałym miejscem wypadowym na weekend dla wielu Polaków, którzy korzystają z jego bogatej oferty kulturalnej. W sobotę 21 września Opera Państwowa w Berlinie wystawiała „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego, ale to nie na nią przyjechała do niemieckiej stolicy grupa Polaków. Przyjechali oni wziąć udział w największym w Niemczech Marszu dla Życia, który przeszedł tego dnia już po raz 15. Nie obyło się, jak zwykle, bez przeszkód wcześniej i w czasie Marszu. Niestety, w Niemczech ruch pro-life ma przeciwników zarówno po stronie politycznej lewicy, jak i w niektórych postępowych kręgach Kościoła.

W tym roku jednak 8 tys. uczestników Marszu dla Życia – o 2 tys. więcej niż w roku ubiegłym – atakowanych było tylko przez nieliczną lewicową młodzieżówkę. Nie ulękli się tym razem również niemieccy biskupi, którzy w liczbie pięciu towarzyszyli uczestnikom Marszu. Biskup Stefan Oster z Passawy opublikował następnie swoje oświadczenie, w którym napisał: „Jako chrześcijanin uważam za niesłychany skandal to, że u nas, w jednym z najbogatszych krajów świata, rocznie przeprowadza się ponad 100 tys. aborcji. Oznacza to, że codziennie zabijanych jest średnio 300 nienarodzonych dzieci, czyli dziesięć całych przyszłych klas szkolnych – każdego dnia! Niesłychana liczba. Ale o śmierci prawie 300 nienarodzonych dzieci dziennie nie mówi nikt”.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 39 (728), 29 września 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 14 października 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 listopada

Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Dziś w Kościele:
+ sobota, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej albo wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 18,14-16;19,6-9; Ps 105 (104),2-3.36-37.42-43; Łk 18,1-8
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -