22 kwietnia
niedziela
Kai, Leonii, Sotera
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

USA: biskupi zachęcają do tworzenia miejsc pracy

Ocena: 0
1123
Utworzenie wystarczającej liczby miejsc godziwej i szanującej godność rodzin pracy jest wyzwaniem stojącym przed katolikami.
2015-09-07 20:34
RV / Waszyngton, mz

Piszą o tym amerykańscy biskupi w dorocznym przesłaniu wydanym z okazji Święta Pracy obchodzonego w USA w pierwszy poniedziałek września od 1884 r. Episkopat Stanów Zjednoczonych, odwołując się w dokumencie do encykliki Papieża Franciszka, podkreśla także ważną rolę pracy w umacnianiu rodziny.

Biskupi amerykańscy wezwali wierzących do podejmowania działań na rzecz ludzi na całym świecie przez budowanie struktur pielęgnujących formację rodziny i jej stabilność. „Nie możemy poddawać się tzw. „nowej moralności?, której ekonomia nie zapewnia stabilnej pracy za wynagrodzenie pozwalające na godziwe życie – czytamy w oświadczeniu.

Biskupi podkreślają, że Ameryka potrzebuje głębokiej przemiany ludzkich serc dokonywanej na wszystkich poziomach życia. „Niezmienność wynagrodzenia za pracę wzmocniła nacisk wywierany na rodziny, gdyż koszty wyżywienia, mieszkania, transportu i edukacji wciąż wzrastają” – twierdzą biskupi. Dodają, że ewidentne jest gwałcenie ludzkiej godności przez nieuczciwe wykorzystywanie pracowników, handel kobietami i dziećmi czy zły system imigracyjny.

Święto Pracy ustanowione dla okazania szacunku robotnikom w praktyce jest jednak pożegnaniem lata, a dla wielu amerykańskich rodzin zakończeniem przygotowań do rozpoczęcia przez dzieci nowego roku szkolnego.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły