29 września
wtorek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Protestujący zablokowali Centralną Magistralę Kolejową. Duże utrudnienia

Ocena: 0
1452

Przed godziną 11 zablokowane zostały tory w Parzniewie k. Pruszkowa; zmiany w organizacji ruchu pociągów są znaczne - poinformował w czwartek rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec. Zapewnił, że firma zrobi wszystko, aby pasażerowie nie odczuli zbytnio utrudnień. Blokada torów związana jest z protestem podwykonawców firmy Astaldi, którzy domagają się od PKP wypłaty za wykonane prace. 

fot. Praytino, flickr, CC BY 2.0

Blokowanz punkt stanowi dojayd do dojazd do Centralnej Magistrali Kolejowej. Rzecznik prasowy PKP PLK dodał, że zmiany w organizacji ruchu pociągów są znaczne. "W związku z utrudnieniami na torach, spowodowanymi protestami podwykonawców włoskiej firmy Astaldi na przejeździe kolejowo-drogowym w Parzniewie na trasie Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Łódź, Katowice, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu".

"Pociągi dalekobieżne kursują trasą zmienioną m.in. przez Radom. Pociągi podmiejskie od Warszawy dojeżdżają do Pruszkowa. Dalej na odcinku do Grodziska Mazowieckiego wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Wprowadzone zostaje wzajemne honorowanie ważnych biletów pomiędzy przewoźnikami" - powiedział Siemieniec.

PKP poinformowało również, że od 5 grudnia powołano specjalny zespół złożony z pracowników zarządcy infrastruktury i przewoźników, który nadzoruje i koordynuje przewozy na sieci kolejowej. Zapewniono dodatkowych pracowników – maszynistów znających szlak na trasach zastępczych - oraz osoby do pełnienia roli pilotów dla drużyn pociągów skierowanych na zmienione trasy. 

Rzecznik zapewnił, że "trwają działania mające na celu rozwiązanie sytuacji, aby pasażerowie w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia związane zaistniałą sytuacją". Włoska firma Astaldi pod koniec września przysłała do PKP PLK informację, że umowy dotyczące modernizacji linii Dęblin – Lublin oraz linii Poznań - Leszno wygasły. Resort infrastruktury wezwał włoską firmę do wznowienia prac, ale wykonawca nie powrócił na place budów. Dlatego PKP PLK 2 października wezwały Astaldi wraz z konsorcjantami, do podjęcia prac na kontraktach, tj. linii kolejowej nr 7 na odcinku Dęblin – Lublin oraz linii Poznań – Wrocław.

W związku z tym, że włoska firma nie podjęła prac na obu liniach, PLK 5 października złożyły oświadczenia o odstąpieniu od obu umów z winy konsorcjantów. 
Astaldi jest zaangażowane w Polsce także w budowę dróg oraz warszawskiego metra (jest samodzielnym wykonawcą rozbudowy II linii metra na Pradze-Północ i Targówku o stacje Szwedzka, Targówek i Trocka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Wtorek, XXVI Tydzień zwykły
+ Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14 lub Ap 12,7-12a; Ps 138,1-5; J 1,47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter