23 października
wtorek
Marleny, Seweryna, Igi
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezydent: chodzi o to, by polski biznes był konkurencyjny

Ocena: 0
392

Chodzi o to, by polscy przedsiębiorcy konkurowali na rynku europejskim i światowym, prowadzili wyspecjalizowaną produkcję, rozwijali innowacyjność, inwestowali w badania i rozwój – powiedział w sobotę w Skawinie prezydent Andrzej Duda, podczas jubileuszu 45-lecia powstania firmy Dragon Poland.

fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Prezydent zaznaczył, że niedawno był w Jasionce koło Rzeszowa na "Kongresie 590" omawiającym sprawy polskiej gospodarki, polskiego biznesu. – Prowadziliśmy dyskusję, jak jeszcze mocniej wspierać rodzimy biznes, stwarzać jeszcze lepsze warunki do inwestowania – mówił prezydent.

Jak zaznaczył, chodzi o to, by "polscy przedsiębiorcy się rozwijali, konkurowali na rynku krajowym, europejskim, światowym, aby prowadzili wyrafinowaną, wyspecjalizowaną produkcję, produkowali dobra wysoko przetworzone, aby rozwijali innowacyjność w swoich firmach, nowe metody produkcji, nowatorskie rozwiązania w zarządzaniu, inwestowali w badania i rozwój".

– Jeżeli mówimy o takiej przedsiębiorczości, to rodzinna firma Dragon, firma państwa Czekajów jest absolutną kwintesencją; jak w soczewce skupiają się tutaj wszystkie te elementy, które dla mnie jako prezydenta i dla ekspertów w zakresie gospodarki, z którymi mam przyjemność i zaszczyt pracować, są najważniejsze – mówił prezydent.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -