22 lutego
sobota
Marty, Malgorzaty, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Podróż mazowiecka

Ocena: 4.9
2457

– Remonty układu torowego na Mazowszu będą trwały przynajmniej do 2022 r., a to, niestety, dziś pogarsza jakość podróżowania. Jednak po zakończeniu modernizacji wszyscy odczujemy kolosalną zmianę – mówi Dariusz Grajda z zarządu Kolei Mazowieckich.

fot.. arch. Kolei Mazowieckich

Z Dariuszem Grajdą, członkiem Zarządu Kolei Mazowieckich, rozmawia Irena Świerdzewska

 

Dawniej według przyjazdu pociągu można było regulować zegarki. Dlaczego dzisiaj pociągi się spóźniają?

Nadal można regulować, ale na Mazowszu i w całej Polsce trwają modernizacje linii kolejowych, a stare urządzenia, mimo zabezpieczeń, co pewien czas ulegają awarii. Dodatkowo wyeksploatowany już tabor czasem psuje się lub doświadczamy wspólnie innych zdarzeń z udziałem pociągów, takich jak np. wypadki. Stąd biorą się opóźnienia. Spółka KM uruchamia dziennie około 800 pociągów i opóźnienie jednego wpływa na kolejne. Remonty układu torowego na Mazowszu będą trwały przynajmniej do 2022 r., a to, niestety, dziś pogarsza jakość podróżowania. Jednak po zakończeniu modernizacji wszyscy odczujemy kolosalną zmianę. Przykładem jest choćby linia wołomińska: z Warszawy Wileńskiej do Wołomina i dalej, gdzie jeżdżą już pociągi zmodernizowane, a podróżni nie muszą sprawdzać rozkładu jazdy, bo pociągi kursują z częstotliwością 10-12 minut. Aktualnie trwa modernizacja linii dęblińskiej i w lipcu br. na ponad miesiąc nastąpi zamknięcie linii kolejowej między Otwockiem a Świdrem. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie remonty wykonują firmy wybierane w przetargach na zlecenie zarządcy infrastruktury, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe. Spółka Koleje Mazowieckie, jako przewoźnik pasażerski, nie ma wpływu na tempo ani jakość wykonywanych prac. Rozumiemy potrzeby modernizacyjne, bo są one zawsze zwiastunem poprawy jakości, i czekamy z niecierpliwością na ich zakończenie, by móc w pełni świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez naszych podróżnych.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 27 (665), 8 lipca 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 18 lipca 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 lutego

Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego
Dziś w Kościele: sobota, VI tydzień zwykły, Święto katedry św. Piotra Apostoła
Czytania liturgiczne (rok A, II): 1 P 5, 1-4; Ps 23,1-6; Mt 16, 13-19
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -