15 grudnia
sobota
Niny, Celiny, Waleriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Morawiecki o obronie dobrego imienia Polski

Ocena: 0
375

Do naszych obowiązków należy obrona dobrego imienia Polski – mówił wicepremier Mateusz Morawiecki podczas Konferencja "Support Poland! Wspieraj Polskę!" Jak dodał,  Polacy ze względu na własną historię, jak żaden inny naród na świecie, mają prawo do dumy z własnej ojczyzny.

fot. PAP/Paweł Supernak

Podczas konferencji "Support Poland! Wspieraj Polskę!", która odbywa się w sobotę w Warszawie omawiano Polską komunikację strategiczną w odniesieniu do polityki historycznej, wkład Polonii w obronę dobrego imienia Polski, także najważniejsze zadania dyplomacji w tej sprawie.

Podczas spotkania, zorganizowanego przez Redutę Dobrego Imienia, zaprezentowano również system informatyczny "Rycerz" do wykrywania, a w rezultacie ograniczenia, zniesławień Polski. Aplikacja adresowana do korespondentów– wolontariuszy z całego świata dostępna jest na stronie www.rycerz.rdi.org.pl.

– Do naszych obowiązków należy obrona dobrego imienia Polski – podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki, który wziął udział w otwarciu konferencji. Tłumaczył, że w Polsce przez wiele lat wmawiano, że bycie dumnym z własnej ojczyzny jest niemodne. Tymczasem – jak podkreślił – w Stanach Zjednoczonych do dumy z własnego kraju poczuwa się zdecydowana większość Amerykanów.

Morawiecki, który podziękował Reducie Dobrego Imienia i jej założycielowi Maciejowi Świrskiemu za ich wysiłek na rzecz Polski w obszarze "soft power", podkreślił, że także dzisiaj mamy do czynienia z fałszowaniem świadomości Polaków. Tymczasem – jak ocenił – Polacy ze względu na własną historię, jak żaden inny naród na świecie, mają prawo do dumy z własnej ojczyzny. "Dzisiaj musimy budować silną Polskę, o której marzymy i musimy dbać o jej dobre imię" – zaznaczył.

Wicepremier, który pełni funkcję ministra rozwoju i finansów zauważył, że dzisiaj patriotyzm przejawia się m.in. w płaceniu podatków. – Przez silne i sprawne państwo budujemy uczciwą konkurencję w gospodarce, silną bazę finansową, podatkową pod realizację wielu dzieł, również takich, które mają wspierać Polskę na arenie międzynarodowej – powiedział Morawiecki.

Konferencja "Support Poland! Wspieraj Polskę!", która transmitowana jest na portalu www.blogpress.pl, odbywa się w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń z Polonią w zakresie obrony dobrego imienia Polski i zaprezentowanie przygotowanego przez Redutę Dobrego Imienia systemu "Rycerz" do zgłaszania, analizowania i archiwizacji oszczerczych materiałów w mediach zagranicznych.

Spotkanie jest zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy polegającej na budowie sieci korespondentów i wolontariuszy na świecie, którzy będą zgłaszać, analizować i reagować na oszczerstwa dotyczące Polski, pojawiające się w szeroko rozumianych mediach zagranicznych. – Chcemy, aby Polonia wspólnie działała na rzecz Polski. Poczynając od zgłaszania przez pojedynczych ludzi przekłamań wpływających na odbiór Polski, aż po inicjowanie działań wspierających rozwój naszego kraju na różnych poziomach: wizerunkowym, historycznym, gospodarczym – powiedziała Mira Wszelaka, prezes Reduty Dobrego Imienia.

Reduta Dobrego Imienia Polska Liga przeciw Zniesławieniom istnieje od pięciu lat. Zajmuje się m.in. inicjowaniem i wspieraniem działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji pojawiających się w mediach na temat historii Polski, zwłaszcza przebiegu II wojny światowej oraz propagowanie wiedzy na temat historii i kultury Polski. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -