16 lipca
poniedziałek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Morawiecki: "Mieszkanie plus" zmieni relacje gospodarcze i społeczne

Ocena: 0
458

– Realizacja programu "Mieszkanie plus" zmieni relacje gospodarcze i społeczne w Polsce, a rocznie w jego ramach może powstawać nawet ponad 100 tys. mieszkań więcej niż obecnie – powiedział w poniedziałek w Gdyni wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

fot. PAP/Adam Warżawa

– Sądzę, że on [program "Mieszkanie plus" – PAP] za dwa, trzy, cztery lata (...) doprowadzi do tego, że będziemy budowali w Polsce o kilkadziesiąt, a może nawet ponad 100 tys. mieszkań rocznie więcej niż do tej pory, a to naprawdę zmieni relacje gospodarcze i społeczne – powiedział Morawiecki.

– Z mozołem budujemy nowy rynek. Po 27-28 latach łatwo jest powiedzieć, oczywiście, że potrzeba więcej mieszkań, ale trudniej jest przełamać pewien paradygmat i jeszcze zaprosić do współpracy tych, którzy budowali rynek wcześniej, czyli i deweloperów i samorządowców, ale też z udziałem administracji państwowej, bo tak widzimy ten wielki program "Mieszkanie plus" – dodał.

Według wicepremiera program "Mieszkanie plus" to kluczowy projekt dla rozwoju Polski.

– Dzisiaj Polski Fundusz Rozwoju i Bank Gospodarstwa Krajowego przystępują do montażu finansowo-kredytowego, ale z udziałem samorządów przy realizacji tego kluczowego projektu dla wzrostu gospodarczego w Polsce – powiedział Morawiecki.

– Dla rządu, dla naszego obozu politycznego, ale myślę że dla wszystkich ludzi dobrej woli jest to projekt absolutnie priorytetowy. Projekt, dzięki któremu możemy doprowadzić do zmiany relacji społecznych w ogóle w Polsce – dodał. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI