19 października
piątek
Ziemowita, Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mariusz Błaszczak na konferencji Frontex

Ocena: 0
366

Frontex to unijna agencja, która się bardzo dynamicznie rozwija; dotychczas w Warszawie miał tymczasową siedzibę, teraz ma siedzibę stałą – mówił szef MSWiA Mariusz Błaszczak podczas uroczystości z okazji wejścia w życie umowy ws. siedziby agencji Frontex w Warszawie.

fot. PAP/Jakub Kamiński

– Frontex to agencja, która się bardzo dynamicznie rozwija. Dotychczas w Warszawie miała swoją siedzibę tymczasową, od dziś możemy powiedzieć, że ma swoją siedzibę stałą. Jest przygotowywana inwestycja, która spowoduje, że Frontex na stałe będzie obecny w Warszawie – powiedział Błaszczak na konferencji prasowej.

Szef MSWiA podziękował unijnemu komisarzowi odpowiedzialnemu za migrację, sprawy wewnętrzne i obywatelstwo Dimitrisowi Avramopoulosowi "za to, że Komisja Europejska życzliwie spoglądała na wysiłki polskiego rządu związane z podpisaniem umowy".

Podpisana w marcu umowa zakładała, że Polska przekaże działkę przy ul. Racławickiej w Warszawie, na której agencja wybuduje swoją siedzibę. Umowa reguluje również kwestie związane m.in. ze statusem prawnym agencji i jej pracowników. Przewidywała też powstanie europejskiej szkoły dla dzieci pracowników agencji.

Liczba jej stałego personelu w najbliższych latach zostanie zwiększona prawie trzykrotnie – z 400 pracowników do 1 tys. w roku 2020.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -