20 listopada
wtorek
Anatola, Sedzimira, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kongres 590

Ocena: 0
214

W piątek przed południem w trakcie drugiego dnia Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa prezydent Andrzej Duda wraz z towarzyszącymi mu ministrami zwiedził stoiska ubiegłorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.

fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent obejrzał m.in. stoiska producenta drukarek 3D Zortrax, a także Wielton i ML System. Towarzyszyli mu wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha i minister Adam Kwiatkowski. Po zwiedzeniu stoisk prezydent uczestniczył w sesji plenarnej kongresu.

Kongres 590 odbywa się pod patronatem prezydenta Dudy. Bierze w nim udział ponad trzy tysiące osób. W trakcie pierwszego dnia prezydent wręczył tegoroczne Nagrody Gospodarcze.

W drugiej edycji nagrodzeni zostali firma Darmiński S.A., Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL-WZM" w Warszawie, Melex sp. z o.o., Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, startup XTPL S.A. oraz Zespół Badawczy z Wydziału Fizyki UW i Centrum Nowych Technologii. Prezydent przyznał też nagrodę indywidualną Maciejowi Wieczorkowi, prezesowi firmy Celon Pharma SA.

Nagroda Gospodarcza jest przyznawana przez prezydenta raz do roku. To wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią wzór dla innych. W tym roku kapituła nagrody nominowała do niej 18 przedsiębiorstw. Nominowane przedsiębiorstwa ubiegają się o wyróżnienie w sześciu kategoriach. Prezydent może przyznać też Nagrodę Indywidualną. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -