21 października
poniedziałek
Urszuli, Hilarego, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jurek: CETA nie jest gwarancją bezpieczeństwa Polski

Ocena: 0
399

Umowa gospodarczo-handlowa UE z Kanadą CETA nie jest dodatkową gwarancją dla polskiego bezpieczeństwa – uważa prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek. Jego zdaniem Polska powinna ten traktat odrzucić.

fot. jeffowenphotos via Foter.com / CC BY

– W Parlamencie Europejskim politycy PiS mówili, że CETA to jakaś dodatkowa gwarancja dla polskiego bezpieczeństwa – przypomniał Jurek w piątkowej audycji "Salon Polityczny Trójki". Jednak, jego zdaniem, "robienie z CETA suplementu do NATO jest kompletnie niepoważne", ponieważ "nie jest to żaden układ militarny".

– Stany Zjednoczone są sojusznikiem militarnym Japonii i Korei Południowej, ale tym krajom nigdy nie przyjdzie do głowy, aby przestać chronić konkurencyjność swojej produkcji w stosunkach z USA – argumentował.

Zdaniem Jurka, odrzucenie przez Polskę traktatu handlowego UE-Kanada to "kwestia odpowiedzialności". – CETA to przede wszystkim furtka do traktatu TTIP, czyli zniesienia granic handlowych w relacjach z USA – dodał.

Zaznaczył, że umowa z Kanadą niesie olbrzymie zagrożenie dla polskiego rolnictwa, a Polska jako najbardziej rolniczy kraj UE powinna ją odrzucić jako pierwsze z państw członkowskich.

Zapytany, czy będzie rozmawiał o CETA z liderami PiS, Jurek odpowiedział, że politycy Prawicy Rzeczypospolitej "cały czas rozmawiają z kolegami z PiS i uświadamiają im ich odpowiedzialność". – Widzę zresztą, że bardzo wielu polityków PiS z ciężkim sercem głosowało za traktatem – podkreślił. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 października

Strzeżcie się chciwości, bo nawet gdy ktoś
ma wszystkiego w nadmiarze,
życie jego nie zależy od jego mienia

Dziś w Kościele:
poniedziałek XXIX tygodnia zwykłego 
+ dzień powszedni
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 4,20-25; Ps (Łk 1,69-75), Łk 12,13-21
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać; 12. Co ucieszy Anioła?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -