23 czerwca
sobota
Wandy, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymka papieża Franciszka do Fatimy - 12-13 maja 2017 (cz. 3)

0
184

W dziesięciu językach, m.in. po polsku, prowadzono modlitwę różańcową z udziałem Franciszka w piątek 12 maja wieczorem w Fatimie.

Na ogromnym placu przed bazyliką Matki Bożej Różańcowej razem z papieżem modliło się kilkaset tysięcy pielgrzymów z całego świata. Spotkanie modlitewne rozpoczęło się od wjazdu Ojca Świętego przed Kaplicę Objawień, gdzie przez długą chwilę modlił się on w milczeniu, stojąc, przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Następnie pobłogosławił on świece, które – zapalone – trzymali w rękach zebrani wierni, po czym wygłosił przemówienie po portugalsku.

Potem rozpoczęła się modlitwa różańcowa. Po jej zakończeniu Ojciec Święty wsiadł do papamobilu i wolno opuścił główny plac, na którym zaraz po jego odjeździe rozpoczęła się procesja ze świecami z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na jej czele szli kardynałowie i biskupi – portugalscy i zagraniczni – towarzyszący papieżowi w tej wizycie. Wierni pozostali na nocnym czuwaniu modlitewnym na placu, przygotowującym ich do sobotniej kanonizacji dwojga pastuszków z Fatimy. (KAI, mz).

fot. PAP/EPANajczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły