26 kwietnia
czwartek
Marzeny, Klaudiusza, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymka papieża Franciszka do Fatimy - 12-13 maja 2017 (cz. 2)

0
208

O pokój i zgodę między narodami błagał papież Franciszek w swej modlitwie w Kaplicy Objawień w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. To w tym miejscu, zwanym Cova da Iria (Doliną Pokoju), w 1917 r. Matka Boża ukazywała się trojgu pastuszków: Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz Łucji dos Santos.

Papież przyjechał do sanktuarium ze stadionu miejskiego, na którym wylądował wojskowy helikopter wiozący go z bazy lotniczej Monte Real. W papamobile Ojciec Święty przejechał ulicami miasteczka do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Entuzjastycznie witało go tam około 300 tys. wiernych, zgromadzonych na placu przez bazyliką.

Pierwsze kroki skierował do znajdującej się po prawej stronie placu Kaplicy Objawień, gdzie znajduje się oryginał słynnej w całym świecie figury Matki Bożej Fatimskiej. Franciszek złożył u stóp figury bukiet białych róż, po czym stojąc, skupiony, długo modlił się w ciszy, która panowała także na całym placu.

Następnie papież odczytał po portugalsku modlitwę napisaną z okazji swej pielgrzymki do Fatimy. Po jej zakończeniu złożył u stóp figury złotą różę, dotknął figury i przeżegnał się. Uroczystość zakończyła się papieskim błogosławieństwem (KAI, mz).

fot. PAP/EPA


- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły