21 marca
czwartek
Lubomira, Benedykta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Boże Ciało na ulicach Pragi - 31 maja 2018

0
105

Spotkaniu człowieka z Bogiem w coniedzielnej Eucharystii, budowaniu życia na fundamencie Boga oraz trosce i małżeństwo i rodzinę poświęcił bp Romuald Kamiński swoją homilię przy ostatnim z czterech ołtarzy na tegorocznej, głównej w diecezji warszawsko-praskiej procesji z Najświętszym Sakramentem, która w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przeszła ulicami parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze.

Procesję z Bożym Ciałem, w której wraz z wiernymi i duchowieństwem diecezji wzięli także udział bp senior Kazimierz Romaniuk oraz bp Marek Solarczyk, poprzedziła Msza Święta.

Motywem głównym wszystkich ołtarzy była w tym roku Matka Boża. Tradycyjnie już pierwszy ołtarz na frontonie liceum im. Władysława IV przy ul. Jagiellońskiej przygotowali Rycerze Jana Pawła II. Drugi ołtarz, na wejściu do kurii warszawsko-praskiej, zainscenizowali strażacy. Trzeci przy Oknie Życia na ścianie swojego Domu Generalnego przy ul. ks. Ignacego Kłopotowskiego udekorowały Siostry Loretanki, zaś czwarty na bocznych drzwiach katedry – parafianie./rm

fot. Radek Molenda/Idziemy

Przeczytaj relację

 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -