30 maja
sobota
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zawierzenie Wojowników Maryi

Ocena: 2.2
2793

W Bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie odbyła się 7 maja  Msza  Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Biskupa Romualda Kamińskiego w intencji członków wspólnoty Wojownicy Maryi z aktem zawierzania Matce Bożej Łaskawej.

fot. Materiały prasowe

– Wojownicy Maryi to ruch formacyjny obejmujący cały nasz kraj. Dziękować trzeba Panu Bogu, że wielu młodych mężczyzn zostało poruszonych ideą oddania się na służbę Matce Bożej – powiedział Biskup Romuald Kamiński.

– Będziemy niebawem obchodzić setną rocznice „Cudu nad Wisła”. Kiedy w pierwszej połowie XVII w. do Polski przybyli pijarzy, założyciel wspólnoty św. Józef Kalasancjusz ze  swoich wychowanków posłał do naszej ojczyzny księdza Hiacynta Orsellego. Za namową przyjaciół Polaków, którzy mieszkali w Rzymie wstąpił na Jasną Górę i zachwycił się Matką Boską Jasnogórską. Chciał, aby także Warszawa miała szczególną opiekunkę. Właśnie przez swoje działania sprawił, że został namalowany obraz Matki Boże Łaskawej, który czcimy obecnie. Uroczysta koronacja i odsłonięcie obrazu nastąpiło w maju 1651 roku – przypomniał Biskup.

– Bardzo pragniemy, aby kult Matki Bożej Łaskawej na powrót wrócił na właściwe miejsce Chcemy w ten sposób dziękować Opatrzności Bożej przez pośrednictwo Matki Bożej Łaskawej za zwycięstwo w 1920 roku. Ten rok jest szczególny. To Jej obecność dwukrotna 14 i 15 sierpnia na polach bitewnych między Radzyminem, a Osowem jest dla nas tego najlepszym przykładem – podkreślił.

Wojownicy Maryi aktywnie wspierają diecezje warszawsko-praską w powstaniu pomnika-wotum Matki Bożej Łaskawej w Radzyminie. Mariusz Wójcik ze wspólnoty tłumaczy, na czym polegają trzy filary działania. – Pierwsza to modlitwa, druga to zachęcanie poprzez promocje w naszych mediach społecznościowych, przedstawianie historii i powodu dla którego pomnik powstaje. Po trzecie każdy z nas wpłaca dobrowolną sumę na budowę . Podejmujemy także różnego rodzaju akcje, które mają za zadanie pomóc zebrać środki – mówi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Sobota, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika albo wspomnienie św. Zdzisławy
Poślę wam Ducha Prawdy,
On doprowadzi was do całej prawdy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 28,16-20.30-31; Ps 11,4.5 i 7; J 21,20-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter