30 września
środa
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zawierzenie Wojowników Maryi

Ocena: 2.35
3806

W Bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie odbyła się 7 maja  Msza  Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Biskupa Romualda Kamińskiego w intencji członków wspólnoty Wojownicy Maryi z aktem zawierzania Matce Bożej Łaskawej.

fot. Materiały prasowe

– Wojownicy Maryi to ruch formacyjny obejmujący cały nasz kraj. Dziękować trzeba Panu Bogu, że wielu młodych mężczyzn zostało poruszonych ideą oddania się na służbę Matce Bożej – powiedział Biskup Romuald Kamiński.

– Będziemy niebawem obchodzić setną rocznice „Cudu nad Wisła”. Kiedy w pierwszej połowie XVII w. do Polski przybyli pijarzy, założyciel wspólnoty św. Józef Kalasancjusz ze  swoich wychowanków posłał do naszej ojczyzny księdza Hiacynta Orsellego. Za namową przyjaciół Polaków, którzy mieszkali w Rzymie wstąpił na Jasną Górę i zachwycił się Matką Boską Jasnogórską. Chciał, aby także Warszawa miała szczególną opiekunkę. Właśnie przez swoje działania sprawił, że został namalowany obraz Matki Boże Łaskawej, który czcimy obecnie. Uroczysta koronacja i odsłonięcie obrazu nastąpiło w maju 1651 roku – przypomniał Biskup.

– Bardzo pragniemy, aby kult Matki Bożej Łaskawej na powrót wrócił na właściwe miejsce Chcemy w ten sposób dziękować Opatrzności Bożej przez pośrednictwo Matki Bożej Łaskawej za zwycięstwo w 1920 roku. Ten rok jest szczególny. To Jej obecność dwukrotna 14 i 15 sierpnia na polach bitewnych między Radzyminem, a Osowem jest dla nas tego najlepszym przykładem – podkreślił.

Wojownicy Maryi aktywnie wspierają diecezje warszawsko-praską w powstaniu pomnika-wotum Matki Bożej Łaskawej w Radzyminie. Mariusz Wójcik ze wspólnoty tłumaczy, na czym polegają trzy filary działania. – Pierwsza to modlitwa, druga to zachęcanie poprzez promocje w naszych mediach społecznościowych, przedstawianie historii i powodu dla którego pomnik powstaje. Po trzecie każdy z nas wpłaca dobrowolną sumę na budowę . Podejmujemy także różnego rodzaju akcje, które mają za zadanie pomóc zebrać środki – mówi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Środa, XXVI Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
«Pójdź za Mną»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Hi 9,1-12.14-16; Ps 88,10b-15; Łk 9,57-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter