18 stycznia
wtorek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielęgnujcie swoje relacje z aplikacją: Randka Małżeńska 2.0 (webinar)

Ocena: 4.975
1346

Jak sprawnie rozwiązywać problemy rodzinne i czerpać radość ze wspólnych chwil? W sobotę 4 grudnia o godz. 19.00 odbył się webinar nt. projektu „Randka Małżeńska 2.0”. Gośćmi byli: Michał Piekara, Iga i Konrad Grzybowscy oraz ks. Marek Kruszewski.

Fot. materiały organizatora

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie, laureat wyłoniony w konkursie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Po Pierwsze Rodzina”, przygotował  projekt „Randka Małżeńska 2.0”, który pomoże poprawić komunikację w rodzinie.

Przedsięwzięcie jest rozszerzeniem oraz zintensyfikowaniem cieszącego się ogromnym zainteresowaniem projektu „Randka małżeńska”. Ma on dawać nadzieję, przywracać małżonkom wiarę, że jeszcze raz mogą powalczyć o swoje małżeństwo, rodzinę, a pary zamierzające zawrzeć związek małżeński wyposaży w odpowiednie narzędzia do budowania trwałych relacji. W myśl zasady POZNAJĘ swoje problemy, nazywam je, podejmuję walkę i DZIAŁAM. Zmieniam siebie i tym samym zmieniam swoje małżeństwo i rodzinę.

Projekt „Randka Małżeńska 2.0” to aplikacja, która ma wspomagać więzi małżeńskie, rodzinne a przez to wzmacniać poczucie bezpieczeństwa całej rodziny. Będzie też pośrednio oddziaływał na dobrostan dzieci, wspierał ich rozwój w bezpiecznym, odpornym na kryzysy środowisku.

Nieustanna dbałość o relacje w związku, pozwala budować szczęśliwy, bezpieczny dom. Nierzadko jednak żyjąc w pośpiechu wśród licznych codziennych obowiązków, trudno jest konstruktywnie przyjrzeć się swojemu małżeństwu, brakuje też pomysłów jak poradzić sobie z problemami. „Projekt Randka Małżeńska 2.0”, wspierany w ramach programu „Po pierwsze Rodzina”, takie pomoce i rozwiązania zapewnia.

Projekt ten może być swoistą nawigacją w złożonych relacjach między małżonkami. Pomaga poprawić relacje w całej rodzinie, nie tylko między małżonkami. Wystarczy razem obejrzeć warsztat multimedialny  i pobrać aplikację, które zainspirują i zachęcą do starań o trwałość małżeństwa.

- podkreśla Artur Kołaczek ze Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie, koordynator projektu.

Projekt „Randka Małżeńska 2.0” przy wykorzystaniu materiałów multimedialnych i mediów społecznościowych promować ma aktywność na rzecz samodoskonalenia i rozwoju małżeństw. Mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani. Podczas warsztatów odbędzie się dyskusja jak rozwiązywać kryzysy rodzinne, eksperci doradzą jak używać tzw. języka korzyści, czyli budowania jasnego przekazu, który będzie sprzyjał konstruktywnemu rozwiązywaniu sporów.

Wzmacnianie rodziny w dużej mierze zależy od siły miłości i stabilności w małżeństwie.  Prowadzone w ramach Randki Małżeńskiej inicjatywy skierowane są do wszystkich małżeństw, które chcą pogłębiać relacje, rozwijać swoje związki i podnosić jakość wspólnego życia. Warto walczyć o swój związek tak niewiele potrzeba, a tak wiele można zyskać.

– zachęca Artur Kołaczek.

Do dyspozycji zainteresowanych uruchomiona została specjalna aplikacja mobilna RM2.0, która ma pomóc w wyrobieniu nawyku pracy nad sobą według schematu: „Widzieć Osądzić Działać” oraz pomóc w prowadzeniu dialogu małżeńskiego. Aby wziąć udział w kursie należy wejść na stronę: www.randkamalzenska.pl. Tu można zarejestrować się na wybrany webinar.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie, laureat wyłoniony w konkursie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Po Pierwsze Rodzina”.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II):  Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter