23 stycznia
czwartek
Ildefonsa, Rajmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zapraszamy na "Drogi do wolności"

Ocena: 4.7
2636

"Od rycerza do żołnierza" - to hasło Defilady Historycznej „Drogi do wolności” w przeddzień umownej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Patronatem medialnym Defiladę objął tygodnik Idziemy.

Defilada Historyczna „Drogi do wolności”, która ma na celu m.in. uczczenie i ocelenie od zapomnienia polskich bohaterów walczących o niepodległość, odbędzie się 10 listopada w godz. 11-12 trasą:

plac Hallera, ul. Dąbrowszczaków. ul. Inżynierska, ul. Wileńska, ul Targowa ul. Ratuszowa, ul. Jagiellońska, plac Hallera

Defiladę będą odbierać kombatanci z NSZ i AK.

W południe, po Defiladzie, rozpocznie się na placu Hallera Piknik Historyczny, który potrwa do ok. godz. 15. Podczas Pikniku będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy, umundurowanie, pojazdy historyczne. Będzie też okazja do rozmowy z rekonstruktorami.

Dla wszystkich uczestników Defilady organizator - Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury - przewidział możliwość wystawienia własnego stanowiska oraz gorący posiłek.

Zgłoszenia do Defilady można przesyłać do 4 listopada na adres: woj.slawek1807@gmail.com.

Patronatem Honorowym wydarzenie objęli" warszawski oddział IPN, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, poseł Paweł Lisiecki oraz Krzysztof Kawęcki.

Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury od lat organizuje wydarzenia związane z obchodami patriotycznymi. Organizujemy cykliczne wydarzenia związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, czy obchody podjęcia Powstania Warszawskiego na Pradze. Staramy się ocalić od zapomnienia wydarzenia historyczne związane w szczególności z Warszawską Pragą. Wydarzenie przeznaczone jest dla mieszkańców Pragi Północ, Warszawy  i Mazowsza.  W  defiladzie będą brały udział grupy z całego Mazowsza oraz pojazdy historyczne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 stycznia

Bogu zaufam, nie będę się lękał
Dziś w Kościele: czwartek, II tydzień zwykły, dzień powszedni
Czytania liturgiczne (rok A, II): 1Sm 18,6-9.19,1-7; Ps 56 (55),2-3.9-10.12-13; Mk 3,7-12
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -