26 września
niedziela
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XXVI Targi Wydawców Katolickich (23-26 września)

Ocena: 4.85
1547

XXVI Targi Wydawców Katolickich odbędą się w dniach 23-26 września w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

Targi Wydawców Katolickich w wyjątkowy sposób i na trwałe wpisały się nie tylko w kalendarz wydarzeń kulturalnych Warszawy, ale także w życie kulturalne naszego kraju. Od wielu lat przyciągają miłośników książek kilku pokoleń. Gromadzą wystawców z całego kraju, prezentując wydawniczy dorobek oficyn kościelnych, zakonnych, jak i świeckich, które swoją ofertę kierują do całych rodzin. Organizatorom zależy, aby tegoroczne targi, choć zupełnie inne niż dotychczas z powodu pandemii, tradycyjnie stały się miejscem spotkania ze słowem w każdym jego wymiarze.

Tegoroczna edycja w związku z obowiązkiem zachowania reżimu sanitarnego odbędzie się na dwóch płaszczyznach. Tej tradycyjnej w Arkadach Kubickiego oraz w wolnej przestrzenOgrodów Zamku Królewskiego, gdzie targowe wydarzenie skoncentrują się wokół namiotów przygotowanych dla poszczególnych wystawców. Organizatorzy zatroszczą się o zachowanie wszelkich rygorów i zaleceń Sanepidu, tak, aby targi były jak najbardziej bezpieczne – zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. XXVI Targi Wydawców Katolickich trwać będą od 23 do 26 września.

W trakcie Targów odbędą się spotkania z autorami, wydawcami oraz znanymi osobami życia kultury. W trosce o zdrowie wszystkich obecnych najważniejsze, z czytelniczego punktu widzenia, targowe wydarzenia, czyli spotkania z ulubionymi autorami i podpisywanie książek będzie odbywać się w ramach dotychczasowej formuły, na stoiskach w Arkadach, ale także w osobnym namiocie w Ogrodach Kubickiego.

Jak co roku kluczowym akcentem targów jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, która w tym roku wręczona zostanie po raz 23. Wyróżnienie przyznawane jest w kilkunastu kategoriach tematycznych, począwszy od kategorii literackiej czy edytorskiej, poprzez publikacje dla dzieci i młodzieży, multimedia, książki historyczne oraz współczesną i tradycyjna muzykę chrześcijańską. W bieżącej edycji o ten najważniejszy laur przyznawany publikacjom o tematyce religijnej rywalizuje niema 300 publikacji zgłoszonych przez kilkadziesiąt krajowych podmiotów wydawniczych.

Tradycyjnie już Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich przyzna także Nagrody Małego FENIKSA, którymi honorowane są osoby i instytucje szczególnie zasłużone na niwie promocji treści i publikacji katolickich w mediach i przestrzeni kulturalno-społecznej.

Wręczenie Nagrody FENIKS nastąpi w ramach uroczystego koncertu w sobotę 25 września w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15.

Szczegółowe informacje oraz kalendarium spotkań będą na bieżąco uzupełniane na stronie Targów Wydawców Katolickich www.swk.pl.

Terminy spotkań z autorami:

24 września (piątek)

  • godz. 15.30-17.30 – Ks. Prof. Piotr Kieniewicz

25 września (sobota)

  • godz. 10.00-11.00 – Ks. Prof. Piotr Kieniewicz
  • godz. 11.00-12.00 – Ks. Prof. Bogumił Gacka
  • godz. 13.30-15.00 – Pani Barbara Garczyńska
  • godz. 14.00 – spotkanie z autorką książki "Śladami Prymasa Tysiąclecia", dziennikarką "Idziemy" Ireną Świerdzewską

26 września (niedziela)

  • godz. 12.00-14.00 – Pan Paweł Zuchniewicz

Przeczytaj także: Zapraszamy na spotkanie z autorką książki "Śladami Prymasa Tysiąclecia"

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 września

XXVI Niedziela zwykła
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 9,38-43.45.47-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Powołani (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter