18 stycznia
wtorek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wykład z cyklu JP2 Lectures - George Weigel: Medytacje Areopagowe Karola Wojtyły

Ocena: 0
491

W najbliższy czwartek, 9 grudnia, odbędzie się trzeci w tym roku akademickim 2021/22 wykład z cyklu „wykładów Janopawłowych” organizowanych przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na uniwersytecie Angelicum. Wykład wygłosi prof. George Weigel (Ethics and Public Policy Center), odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice. Wykład zatytułowany „Medytacje areopagowe Karola Wojtyły: lekcje dla Zachodu XXI w.” rozpocznie się o godzinie 16:30 (CET) w Auli Minor na uniwersytecie Angelicum i będzie transmitowany na żywo.

Fot. materiały organizatora

W swoim wykładzie George Weigel postara się odtworzyć pojęcie „Zachodu” w myśleniu Karola Wojtyły – pojmowane w kategoriach cywilizacji zakorzenionej w religii biblijnej, greckiej racjonalności oraz teotropicznej wizji ludzkiej natury. Wojtylańska wizja cywilizacji posłuży za narzędzie do analizy kryzysu moralnego współczesnego Zachodu.

George Weigel – urodzony w 1951 roku w Baltimore, filozof i teolog katolicki, autor kilkudziesięciu książek, z których większość przetłumaczono i wydano również w Polsce – m.in. dwutomową biografię Jana Pawła II pt. Świadek nadziei oraz Kres i początek. Prowadzi Katedrę Studiów Katolickich Williama E. Simona w Ethics and Public Policy Center w Waszyngtonie. Odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice oraz polskim Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

***
•    Biorących udział w wykładzie stacjonarnie prosimy o zarejestrowanie się pod linkiem: eventbrite.it/e/jp2-lecture
•    Wykład będzie transmitowany na żywo pod adresem: YouTube/Teologia_Polityczna
•    Zapraszamy do dołączenia na facebooku: Fb/JP2 Lectures.

***
Comiesięczne otwarte wykłady Janopawłowe wygłaszane przez uczonych z całego świata są organizowane przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na wydziale Filozofii na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu – Angelicum w Rzymie, Rzymskiej Alma Mater Karola Wojtyły.

W ramach tegorocznego cyklu swoje wykłady wygłoszą: Lord John Alderdice, Jean-Luc Marion, George Weigel, Andrea Riccardi, John Milbank, Carl A. Anderson, Ewa Thompson, Bishop Robert Barron, i Stanisław Grygiel.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II):  Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter