30 października
piątek
Zenobii, Przemyslawa, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wolontariat: Przystanek Misja!

Ocena: 0
554

Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej postanowiła połączyć siły z organizacją misyjną Domy Serca i zorganizować cykliczne wydarzenie pod nazwą Przystanek: Misja. W każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, między 16.00 a 18.00 w księgarni na Miodowej w Warszawie na osoby zainteresowane tematem czekają wolontariusze Domów Serca.

fot. zdjęcie organizatora

Będzie możliwość zadać nurtujące pytania, dowiedzieć się czym dokładnie zajmuje się organizacja, jakie warunki należy spełnić, żeby móc wyjechać na misje. Akcja jest skierowana do ludzi młodych, studentów, ale też wszystkich zainteresowanych tematami misyjnymi.

– Cztery lata temu papież Franciszek wypowiedział w Polsce słynne zdanie o tym, aby zejść 'z kanapy'. Wezwał młodych ludzi, aby działali, starali się, stawiali sobie wyzwania i realizowali marzenia. Aby nie pozwolili innym decydować o ich życiu. Nasz Przystanek: Misja kierujemy do tych, którzy chcą od życia czegoś więcej. Którzy szukają głębiej i patrzą dalej. Którzy chcą zmienić choć niewielki kawałek świata. Będziemy czekać na Was, aby odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania dotyczące wolontariatu misyjnego z Domami Serca. Dowiecie się jak i gdzie wyjechać, jak wygląda proces przygotowań, jak finansowany jest wyjazd i na czym polega nasza misja. Będziecie mogli posłuchać także świadectwa wolontariuszy, którzy wrócili z misji i zadać im wszystkie interesujące Was pytania  –  piszą organizatrorzy.

Spotkania odbywają się w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca między 16 a 18:00 w Księgarni na Miodowej. W razie ewentualnych pytań (dotyczących organizacji Domy Serca)  osoby odpowiedzialne za wydarzenie zachęcają do kontaktu z p. Rafałem Bilickim 882-092-051. Link do filmu promującego cykl: https://www.facebook.com/watch/?v=2816132061950360

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 października

Piątek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
"Dotknął go, uzdrowił i odprawił."
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Flp 1,1-11; Ps 111,1b-6; Łk 14,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter