22 lutego
czwartek
Marty, Malgorzaty, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wielka Nowenna za Ojczyznę do świętego Andrzeja Boboli

Ocena: 4.62
2593

Salezjanin, ksiądz Dominik Chmielewski, opiekun duchowy wspólnoty Wojownicy Maryi, zachęca do Wielkiej Nowenny za Ojczyznę do świętego Andrzeja Boboli. W internetowym przesłaniu duchowny zwrócił uwagę, że w obliczu konfliktu na granicy polsko-białoruskiej Polsce potrzebna jest szczególna Boża ochrona.

Fot. fb/Wojownicy Maryi @WMaryi

Widzimy, co dzieje się na wschodniej granicy Polski. Widzimy wszyscy, jak bardzo potrzebna jest Polsce szczególna modlitwa, szczególny szturm do nieba przez wstawiennictwo Królowej Polski i świętego Andrzeja Boboli. Proszę, abyście razem z nami – Wojownikami Maryi – na całym świecie, gdziekolwiek są nasze wspólnoty, Polacy, ludzie dobrej woli, którym zależy na tym, aby prosić u Boga o szczególną ochronę naszej ojczyzny, rozpoczęli potężną nowennę do świętego Andrzeja Boboli.

– zachęca kapłan na opublikowanym w internecie filmie.

Ksiądz Józef Niżnik, kustosz Sanktuarium świętego Andrzeja Boboli w Strachocinie koło Sanoka, przypomina, że 30 listopada przypada 430. rocznica urodzin świętego, który jest jednym z patronów Polski.

Kiedy widzimy te różne zagrożenia dla Ojczyzny, to chcemy po katolicku zgiąć kolana i wołać jak warszawiacy w 1920 roku o opiekę nad naszym narodem. Chcemy takimi środkami – godziwymi, pokojowymi i szlachetnymi – modlitwą uprosić to, co Polsce jest najbardziej potrzebne. Taki jest sens tej dziewięciodniowej nowenny do świętego Andrzeja.

– powiedział ksiądz Niżnik.

Właśnie 30 listopada na zakończenie Nowenny, w Sanktuarium w Strachocinie, o godzinie 17.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Szczegóły, jak włączyć się do modlitwy, są zamieszczone w mediach społecznościowych wspólnoty Wojownicy Maryi.

***

Módl się z nami za Polskę!

Nowenna za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli na antenie Radia Warszawa!

30 listopada 2021 roku przypada 430. rocznica urodzin św. Andrzeja Boboli, do której pragniemy się dobrze przygotować poprzez odmawianie nowenny do Patrona Polski w dniach od 22 do 30 listopada. Pragniemy też zaznaczyć tę rocznicę szczerą modlitwą w intencji naszej Ojczyzny. Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do odprawienia nowenny prywatnie lub wspólnie z nami na antenie Radia Warszawa po wieczornym serwisie Z życia Kościoła – o 21.35. Nowenna rozpoczyna się 22 listopada. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasz kraj.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 lutego

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
Święto katedry św. Piotra Apostoła
Ty jesteś Piotr, czyli Opoka,
i na tej opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 16, 13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter