14 listopada
czwartek
Rogera, Serafina, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warsztaty Małżeńskie 2019

Ocena: 0
568

„Seks i mistyka? Może być tylko lepiej. Czyli małżeństwo na zakręcie” – pod takim tytułem odbędą się w dniach 21, 22 i 23 listopada warsztaty dla małżeństw i narzeczonych, organizowane przez Domowy Kościół i duszpasterstwo rodzin diecezji warszawsko-praskiej.

Przez ostatnich kilka lat organizowane cyklicznie tuż przed Adwentem przez Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej i Duszpasterstwo Rodzin DW-P Warsztaty Małżeńskie zdobyły już renomę jednych z najlepszych rekolekcji małżeńskich organizowanych w stolicy. W poprzednich latach prowadzący rekolekcje - m.in. o. Ksawery Knotz OFMCap., ks. Piotr Pawlukiewicz, o. Adam Szustak OP czy Jacek Pulikowski - sprawili, że z sali kurialnej, gdzie były prowadzone na poczatku, Warsztaty Małżeńskie przeniesiono do katedry warszawsko-praskiej, w której także brakowało nawet miejs stojących.

W tym roku będzie lokalowo trochę skromniej, co nie znaczy, że mniej ciekawie, zważywszy na tegoroczny temat: "„Seks i mistyka? Może być tylko lepiej. Czyli małżeństwo na zakręcie”.
Tegorocznym prelegentem będzie Bogdan Stelmach, lekarz z trzydziestoletnim stażem, specjalista ginekolog położnik, seksuolog, który od lat zajmuje się leczeniem pedoflii. Dr Stalmach wraz z żoną, terapeutką, leczą zaburzenia seksualne w związkach, prowadzą działania edukacyjne w ramach rodziny związane z edukacją seksualną, uczą, jak rozmawiać z dziećmi o seksualności.

Tegoroczną nowością jest takze możliwość uczestniczenia w Warsztatach Małżeńskich - przez transmisję internetową na żywo - w swoich, czesto odległych od katedry warszawsko-praskiej, parafiach. Potrzeba jedynie: ciepłego i miłego pomieszczenia, kilku chętnych kilku osób do przygotowania krzeseł, rzutnika i nagłośnienia, łącza internetowego np. w smartfonie oraz ew. trochękawy i herbaty. Szczegóły u organizatorów (Wojciech Gałązka: kom: 501 574 745).

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zarejestrowanie udziału w Warsztatach na stronach: Warsztatów Małżeńskich lub na stronach Kibicuj Rodzinie, Domowego Kośckiioła DW-P i diecezji warszawsko-praskiej.

Kiedy: 21, 22, 23 listopada (czw.-sob.) godz. 19.00-21.00
Gdzie: sala kurialna za katedrą warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej 3
Wstęp wolny!
Opieka nad dziećmi: rodzicom, którzy nie mają z kim zostawic swych małych pociech, zapewniona będzie na czas Warsztatów opieka nad ich dziećmi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 listopada

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.
Dziś w Kościele:
+ czwartek, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie dowolne bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 7,22-8,1; Ps 119,89-90.91.130.135.175; Łk 17,20-25
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -