27 stycznia
piątek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: w dniach 27-28 września odbędzie się Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Ocena: 5
1490

Propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach edukacji i ekonomii społecznej jest celem VI Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej, który w dniach 27-28 września odbędzie się w Warszawie.

fot. materiały prasowe organizatora

Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej odbędzie się w hotelu Sound Garden w Warszawie. Organizatorem festiwalu jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Fundacja Obserwatorium Społeczne.

Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej to przestrzeń do rozmowy na najważniejsze tematy, platforma wymiany myśli ludzi zatroskanych o dobro wspólne. To również ciekawe i aktualne zagadnienia, debaty specjalistów z różnych dziedzin, integracja środowisk oraz wymiana doświadczeń, a także przestrzeń, w której biznes, gospodarka, kwestie społeczne i polityczne stykają się z Ewangelią i etyką

- czytamy na stronie internetowej wydarzenia.

Festiwal zainauguruje 27 września o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Mariana Florczyka w kościele św. Aleksandra w Warszawie. Tego dnia uczestnicy wysłuchają m.in. dwóch debat: "Silna czy krucha – jaka jest Unia Europejska?" oraz "Gospodarka – rozwój czy upadek?".

Na godz.18.30 zaplanowano uroczystą galę połączoną z prezentacją publikacji dyrektorki Ośrodka Studiów Europejskich na Uniwersytecie Marne-la-Vallée w Paryżu prof. Chantal Delsol pt. "Zmierzch Uniwersalności".

28 września uczestnicy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z podstawowych metod zarządzania przedsiębiorstwem oraz wysłuchać debaty pt. "Nikt nie jest samotną wyspą - KNS w teorii i praktyce".

Zapisy na KNS są dostępne na stronie internetowej: https://festiwalkns.pl/wydarzenie/vi-festiwal-katolickiej-nauki-spolecznej/.

Nad merytoryczną stroną Festiwalu czuwa Rada Programowa pod przewodnictwem przewodniczącego Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski bp Mariana Florczyka. Patronat nad wydarzeniem objęli przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki oraz metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Autor: Iwona Żurek

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Piątek, III tydzień zwykły
Powierz Panu swą drogę, *
zaufaj Mu, a On sam będzie działał.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 4, 26-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter