25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: Misje święte u franciszkanów

Ocena: 4.4
1963

Ojcowie Franciszkanie OFM z warszawskiego Mokotowa, zapraszają swoich parafian oraz wszystkich zainteresowanych, na Misje Święte.

fot. archiwum parafii

Prowadzący misje oraz ich uczestnicy, będą szukać odpowiedzi  na wiele istotnych pytań, m.in: jak żyć żeby być szczęśliwym, jaka jest nasza wiara, czy wiara jest w naszych rodzinach i w naszej Parafii, także w naszej Ojczyźnie.

Misje, to okazja do przyjrzenia się naszym indywidulanym relacjom z Bogiem i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy chcę zostać świętym?  Co to oznacza? Świętym być, to niemodne. Czy jest tak na pewno?  Spróbujmy odpowiedzieć sobie na wszystkie pytania, które nas nurtują w tym wyjątkowym czasie Misji Świętych wypełnionych modlitwą, naukami, rozmowami  z każdym, kto potrzebuje wsparcia, pomocy i chce rozmawiać. Będziemy prosić Ducha Świętego, by napełnił wszystkich uczestników swoją mocą oraz żeby przemienił  nasze serca i oblicze  naszej ziemi.

Misje Święte  u OO. Franciszkanów odbędą się w dniach od 21 do 27 października br., w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej, przy ulicy Zygmunta Modzelewskiego 98 a. Poprzednie obyły się 12 lat temu. Tegoroczne mają przygotować jej uczestników także do obchodów 400.-lecia krakowskiej Prowincji pw. Matki Bożej Anielskiej OFM oraz 40-lecia Parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie. Misje Święte prowadzić będą OO. Franciszkanie z diecezji wrocławskiej.

Św. Jan Paweł II  był pierwszym papieżem misjonarzem. Skąd ten zapał Jana Pawła II do misji? „Od samego początku – mówił papież – mojego pontyfikatu, zdecydowałem się podróżować aż po krańce ziemi, by dać wyraz trosce misyjnej i właśnie bezpośredni kontakt z ludami, które nie znają Chrystusa, przekonał mnie bardziej, jak pilna jest ta działalność”. Zachowajmy słowa te w naszych sercach i postarajmy się być w bezpośrednim kontakcie  z Panem Bogiem oraz ze wszystkimi wiernymi, którzy będą uczestniczyć w Misjach Parafialnych.

Szukacie szczęścia? Pamiętajcie, że „szczęście osiąga się przez ofiarę” (Jan Paweł II). Ofiarujcie swój czas Panu Bogu. OO. Franciszkanie zapraszają  serdecznie do udziału w Misjach Świętych ludzi młodych, których Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał „nadzieją Kościoła i Ojczyzny”, zachęcając młodzież do budowania na Jezusie Chrystusie swojego życia osobistego, rodzinnego i obywatelskiego, mówiąc, że „świat i człowiek karleją, jeśli nie otwierają się na Jezusa Chrystusa”. Te znamienne słowa, wypowiedział, podczas pielgrzymki na Kubę w 1998 roku. Szczegółowy plan Misji Świętych można pobrać ze strony: http://www.franciszkanie-mokotow.pl/

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter