6 lutego
poniedziałek
Doroty, Bogdana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W łączności z papieżem - zaproszenie na czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej

Ocena: 0
825

Na czuwanie modlitewne i sesję misjologiczną na Jasnej Górze 27 i 28 listopada zaprasza o. Luca Bovio IMC, sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej w Polsce.

fot.

Każda inicjatywa Papieskiej Unii Misyjnej jest papieska – podkreślił przebywający w Stolicy Apostolskiej o. Luca Bovio IMC. Z tego miejsca, na chwilę przed modlitwą „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem na placu św. Piotra, o. Bovio skierował do księży, osób konsekrowanych i świeckich w Polsce zaproszenie na coroczną misyjną formację.

Czuwanie modlitewne i sesja misjologiczna na Jasnej Górze to jedna z głównych inicjatyw Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Od 30 lat mają swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń ogólnopolskich – tuż przed wspomnieniem św. Franciszka Ksawerego. Częstochowskie spotkania to znak jedności i misyjnej współpracy, ponieważ jednoczą ludzi z różnych środowisk misyjnych, diecezji i zgromadzeń zakonnych. Z formacji tej korzystają klerycy, nowicjusze i nowicjuszki, a od niedawna także członkowie Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych oraz Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego PDRW.

W ubiegłym roku restrykcje związane z pandemią uniemożliwiły nam pełne uczestnictwo w tym wydarzeniu. W tym roku, z zachowaniem środków ostrożności, spotkamy się 27 i 28 listopada, aby wysłuchać cennych wykładów i razem czuwać na modlitwie. Towarzyszyć nam będą swoją modlitwą i duchową obecnością siostry z klasztorów klauzurowych w całej Polsce.

Podczas 390 Zebrania Plenarnego KEP 19 listopada, dyrektor krajowy PDM ks. Maciej Będziński, wspominał o przyszłorocznych planach. -  Beatyfikacja Pauliny Jaricot oraz jubileusze związane z dziełami misyjnymi  będą ważnymi punktami dla Papieskich Dzieł Misyjnych - mówił  ks. Będziński, dyrektor krajowy PDM. Jak zapewnił w rozmowie z  „jubileusze nie są przeżywane przez nas tylko w perspektywie historycznej, ale również duszpasterskiej”.

Dzisiaj, na 390 Zebraniu Plenarbym KEP przedstawiałem perspektywę rozwoju i to, co nas czeka w Papieskich Dziełach Misyjnych. Szczególną uwagę zwróciłem na przeżywanie przyszłego roku. 22 maja będzie miała miejsce beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. W przyszłym roku przypada też 400-lecie powołania Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, 200-lecie powołania do życia Dzieła Rozkrzewiania Wiary i 100-lecie podniesienia do godności papieskiej Dzieła Misyjnego Dzieci, Dzieła Piotra Apostoła i Dzieła Rozkrzewiania Wiary

- powiedział ks. Maciej Będziński.

Jak zaznaczył, przyszły rok dla Papieskich Dzieł Misyjnych jest szczególnie ożywiający. „Jubileusze mają nam przypomnieć, gdzie jest nasz początek - bierze się on z chrztu świętego i jako uczniowie, misjonarze, jesteśmy powołani do tego, by głosić Ewangelię” - stwierdził.

Jubileusze nie są przeżywane przez nas tylko w perspektywie historycznej, ale również duszpasterskiej. W związku z tym zaproponowaliśmy konkretne działania, m. in. różańcową pielgrzymkę na Jasną Górę, i spotkanie młodych w Lednicy będzie miało charakter misyjny

– opowiadał dyrektor PDM.

We wrześniu przyszłego roku zwołany zostanie Misyjny Synod Dzieci. To odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka do synodalności Kościoła i zaangażowania w poświęcony temu Synod Biskupów. „Chcemy wsłuchać się w głos dzieci, co nam podpowiedzą, w jaki sposób ewangelizować i co to znaczy być misjonarzem” - wyjaśnił ks. Będziński. Wszelkie informacje dotyczące działalności Papieskich Dzieł Misyjnych, o przygotowaniach do wspomnianych jubileuszy, ale także o stałych akcjach takich jak Kolędnicy Misyjni, Adopcja Misyjnych Seminarzystów Adomis  czy o odbywającym się 27 listopada na Jasnej Górze spotkaniu Papieskiej Unii Misyjnej - znaleźć można na stronie internetowej https://missio.org.pl/

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter