28 maja
sobota
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Ocena: 0
515

Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Głównym celem tego festiwalu jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach edukacji i ekonomii społecznej.

Fot. festiwalkns.pl

Festiwal skoncentrowany jest na upowszechnianiu, promowaniu i refleksji nad Katolicką Nauką Społeczną. Zgodnie z zasadą – widzieć, ocenić, działać. Stąd tytuł festiwalu, „Od teorii do praktyki”. Ma on służyć wymianie doświadczeń, a także ma być przestrzenią, w której biznes, gospodarka, kwestie społeczne i polityczne stykają się z Ewangelią i etyką.

– podkreśla prezes Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Maciej Szepietowski.

Festiwal rozpoczął się w piątek 24 września Mszą Świętą w kościele pw. św. Aleksandra w Warszawie pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego. Następnie odbyły się debaty eksperckie – transmitowane online. Pierwsza z nich to „Racja stanu czy racje klanów?”, a druga „Proste jak paragraf – dzisiejsze przeprawy z prawem”.

Ich brzmienie jest intrygujące i również prowokacyjne. W pierwszej debacie staramy się odpowiedzieć na nurtujące pytania dotyczące stanu społeczeństwa w związku z różnymi trendami, współczesnymi ideologiami, zagrożeniami czy wyzwaniami. Druga debata ekspercka to próba namysłu nad tym, w jakim miejscu jesteśmy jako społeczeństwo, jeżeli chodzi o budowanie ładu prawnego.

– mówi Maciej Szepietowski.

Ważna jest także część warsztatowa – zaplanowana na sobotę. Organizatorzy podzielili ją na trzy bloki tematyczne.

Pierwszy pt. „Wierzyć, działać i zwyciężać jak Prymas Tysiąclecia” służy przybliżeniu i aktualizacji myśli społecznej Prymasa Tysiąclecia. Drugi stawia sobie za cel przybliżenie zasad Katolickiej Nauki Społecznej jako możliwego bloku zajęć katechetycznych. Natomiast trzeci blok jest adresowany do osób, które chcą zdobyć, poszerzyć wiedzę i podnieść swoje kompetencje, a także Ci, którzy myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. To szkolenie pokazujące, jakich błędów unikać na początku prowadzenia działalności gospodarczej.

– mówi prezes Zarządu.

V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej zakończy się w sobotę, 25 września. Podczas festiwalowej gali zostanie wręczone wyróżnienie Bonum et lucrum, którym organizatorzy festiwalu chcą uhonorować firmy kierujące się wskazaniami Katolickiej Nauki Społecznej. Wyróżniona zostanie także najlepsza publikacja naukowa z zakresu KNS.

Dzień 2 (warsztaty, cz. 1):

Dzień 1 (widowisko):

Dzień 1 (Msza święta):

Dzień 1:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 maja

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny - wspomnienia:św. Germana z Paryża, biskupa, św. Marii Anny od Pana Jezusa z Paredes, dziewicy, bł. Lanfrancka, biskupa, bł. Stefana Wyszyńskiego
Wyszedłem od Ojca i na świat przyszedłem,
znowu opuszczam świat i idę do Ojca.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 16,23b-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter