10 lipca
piątek
Sylwany, Witalisa, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Terapia w Nowych Załubicach

Ocena: 4.8
987

W parafii św. Stanisława BiM w Nowych Załubicach powstał Ośrodek Stowarzyszenia Wsparcia i Rozwoju Lokalnego „DAR”. Pomoc w nim znajdą osoby zwłaszcza ze zwyrodnieniami oraz po udarach. 11 sierpnia budynek poświęcił bp Romuald Kamiński.

fot. Magdalena Gronek / Idziemy

– Będą zabiegi magnetoterapii, elektroterapii, laseroterapii, krioterapii oraz masażu klasycznego i relaksacyjnego. Będzie logopeda i psycholog. Z czasem planujemy wizyty fizjoterapeutów w domach pacjentów – poinformowała prezes Stowarzyszenia „DAR” Hanna Skrzypczak.

– Jest to wyjście naprzeciw potrzebom naszej lokalnej społeczności. Na terenie parafii mieszka wiele osób starszych, którym trudno dostać się do specjalisty. Chcemy, by miały dostęp do terapii – powiedział proboszcz ks. Wojciech Stępień.

– Autentyczna miłość szuka przede wszystkim dobra drugiego człowieka. Naszym obowiązkiem jest wzajemna pomoc i wsparcie. Pomnożyć chwałę Bożą, a wśród ludzi budować Królestwo Boże to nasz obowiązek – mówił biskup warszawsko-praski. Zwrócił uwagę, że fundamentem budowania relacji z innymi winna być wiara. – Człowiek nie może być niewolnikiem tego, co jest tylko doczesne, co jest czasowe. Choć trzeba szanować ziemskie życie, bo ono jest darem Boga, to jednak powinniśmy przeżywać je w perspektywie naszego ostatecznego przeznaczenia, w perspektywie życia w Królestwie Niebieskim – powiedział.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 14,2-10; Ps 51,3-4.8-9.12-14.17; Mt 10,16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter