10 grudnia
wtorek
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Terapia w Nowych Załubicach

Ocena: 4.8
828

W parafii św. Stanisława BiM w Nowych Załubicach powstał Ośrodek Stowarzyszenia Wsparcia i Rozwoju Lokalnego „DAR”. Pomoc w nim znajdą osoby zwłaszcza ze zwyrodnieniami oraz po udarach. 11 sierpnia budynek poświęcił bp Romuald Kamiński.

fot. Magdalena Gronek / Idziemy

– Będą zabiegi magnetoterapii, elektroterapii, laseroterapii, krioterapii oraz masażu klasycznego i relaksacyjnego. Będzie logopeda i psycholog. Z czasem planujemy wizyty fizjoterapeutów w domach pacjentów – poinformowała prezes Stowarzyszenia „DAR” Hanna Skrzypczak.

– Jest to wyjście naprzeciw potrzebom naszej lokalnej społeczności. Na terenie parafii mieszka wiele osób starszych, którym trudno dostać się do specjalisty. Chcemy, by miały dostęp do terapii – powiedział proboszcz ks. Wojciech Stępień.

– Autentyczna miłość szuka przede wszystkim dobra drugiego człowieka. Naszym obowiązkiem jest wzajemna pomoc i wsparcie. Pomnożyć chwałę Bożą, a wśród ludzi budować Królestwo Boże to nasz obowiązek – mówił biskup warszawsko-praski. Zwrócił uwagę, że fundamentem budowania relacji z innymi winna być wiara. – Człowiek nie może być niewolnikiem tego, co jest tylko doczesne, co jest czasowe. Choć trzeba szanować ziemskie życie, bo ono jest darem Boga, to jednak powinniśmy przeżywać je w perspektywie naszego ostatecznego przeznaczenia, w perspektywie życia w Królestwie Niebieskim – powiedział.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

Dziś w Kościele:
+ poniedziałek, II tydzień Adwentu,
wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
lub wspomnienie św. Leokadii, dziewicy i męczennicy
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 35,1-10; Ps 85,9-14; Łk 5,17-26
+ Komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -