8 października
sobota
Pelagii, Brygidy, Walerii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Studzieniczna: niedługo Różaniec na wodzie

Ocena: 0
603

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia w sanktuarium maryjnym w Studzienicznej, odbędzie się coroczny „Różaniec na wodzie”. Wspólną modlitwę rozpocznie się o godzinie 18.00 Msza św. przed obrazem Matki Boskiej Studzieniczańskiej w kaplicy na wyspie.

fot. www.archwwa.pl

W czasie Mszy św. zostaną poświęcone wianki i wiązanki sporządzone z tegorocznych zbóż i kwiatów. Różaniec – to ulubiona modlitwa Jana Pawła II. Święty lubił także odpoczywać nad jeziorami Suwalszczyzny. To połączenie dało początek wspaniałej tradycji.

Od ponad 20 lat tysiące pielgrzymów spotyka się na wspólnej modlitwie różańcowej. „Różaniec na wodzie” to wyjątkowy sposób modlitwy. Swoje intencje wierni powierzają modląc się na statkach, łódkach czy kajakach. Do wspólnej modlitwy dołączają także ci, co zostają na lądzie.

Obchody rozpoczną się Mszą świętą o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej. Po Eucharystii, na oświetlonych lampionami, pochodniami, świecami i zniczami jednostkach pływających, odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo różańcowe na jeziorze Studzieniczne. Nabożeństwo zakończy Apel Maryjny.

Na „Różaniec na wodzie” od lat przybywa corocznie kilka tysięcy osób. Wiele z nich łódkami i kajakami, na których uczestniczą we wspólnej modlitwie. Organizatorem wydarzenia jest parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 października

Sobota, XXVII tydzień zwykły
Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego
i zachowują je wiernie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 11,27-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter