19 stycznia
środa
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Strefa Chwały Festiwal 2020 (3-5 lipca)

Ocena: 0
960

Kolejna edycja Strefy Chwały Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 lipca. Dzięki nowej formule online każdy z nas będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu! To rekolekcje, które od 28 lat ożywiają rzeczywistość uwielbienia w Polsce. Jak mawia abp Grzegorz Ryś: „Na Strefie Chwały dzieją się rzeczy ważne, być może najważniejsze”.

Fot. Organizator Strefy Chwały Festiwal

Strefa Chwały Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W oczekiwaniu na tegoroczną edycję organizatorom przyszło zmierzyć się z panującą epidemią, która uniemożliwiła spotkanie setek uczestników na Placu Papieskim w Starym Sączu. Dlatego też Strefa Chwały przenosi się do sieci, a swoim zasięgiem ma szansę objąć całą Polskę.

W tym roku za pomocą Internetu można przenieść się w sam środek widowiska Strefa Chwały Festiwal 2020. Wystarczy się zarejestrować i wesprzeć organizatorów, by dotrzeć do większej liczby osób pozbawionych możliwości przeżycia rekolekcji (strefachwalyfestiwal.pl).

Wśród gości będzie można zobaczyć i usłyszeć znakomitych mówców, takich jak: abp Grzegorz Ryś, o. Andrzej Bujnowski OP, o. Tomasz Nowak OP, ks. Rafał Jarosiewicz, Marcin Zieliński, Tomasz Samołyk, Agnieszka Musiał, Andrzej Sobczyk, Małgorzata Dąbrowska, Emilia i Łukasz Iżykowie oraz Agnieszka i Andrzej Dubielowie. Organizatorzy i uczestnicy czekają też na kard. Konrada Krajewskiego, który każdego roku odwiedza rekolekcje, gdy tylko pozwalają mu na to obowiązki jałmużnika papieskiego.

Organizatorem Strefy Chwały Festiwal jest Stowarzyszenie Muza Dei, nowoczesna organizacja pozarządowa, działająca na rzecz promocji polskiej kultury oraz budowania silnych więzi rodzinnych.

Sztandarowym wydarzeniem stowarzyszenia są właśnie rekolekcje Strefa Chwały Festiwal w Starym Sączu, które co roku zrzeszają blisko 800 osób z całej Polski i zza granicy.

Organizatorzy podkreślają, że rekolekcje są darmowe, jednak proszą o rejestrację w celu nawiązania lepszego kontaktu. Uczestnicy otrzymywać będą SMS-y i e-maile z przypomnieniami i innymi ważnymi informacjami. Będzie można również zapisać się na poszczególne konferencje tematyczne, na których ilości miejsc jest ograniczona. Można także dokonać dowolnej darowizny na pokrycie kosztów organizacji, by to Boże dzieło mogło być realizowane na najwyższym poziomie, w myśl zasady: „Dla Króla tylko po królewsku!”.

Więcej szczegółów, program wydarzenia oraz wszelkie informacje znajdują się na stronie: strefachwalyfestiwal.pl

Mini-teledysk wydarzenia:

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Środa, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter