7 grudnia
sobota
Marcina, Ambrożego, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Śladami Sługi Bożego Roberta Schumana

Ocena: 0
39

Instytut Myśli Schumana zaprasza do bliższego poznania jednego z Ojców - Założycieli Unii Europejskiej.

Wspólnota niepodległych państw oparta na korzeniach chrześcijańskich - choć dzisiaj wydaje się to nierealne, to taki właśnie był plan powojennej integracji europejskiej. Był to plan Roberta Schumana - jednego z trzech - wraz z Alcide de Gasperi oraz Konradem Adenauerem - Ojców Założycieli Zjednoczonej Europy. To oni nadali kształt powojennej Europie. A tym, który postawił pierwsze kroki w kierunku europejskiej jedności, był właśnie Szumen.

Plan Schumana zapewnił spokój i bezpieczeństwo mieszkańcom Europy na ponad 60 lat. Wybitny polityk, u którego wiedza na temat ekonomii, prawa i gospodarki szła w parze ze skromnością i bogobojnością. W swoim życiu kierował się wartościami „Jedność, Solidarność, Pokój”, które tak duże znaczenie miały po okrucieństwach II wojny światowej i nabierają coraz większego znaczenia współcześnie. Obecnie Europa odchodzi od tych korzeni, zapominamy na jakich fundamentach rodziła się Europa. Są to jednak wartości, które możemy, a wręcz powinniśmy przywracać.

W dniach 25-30 listopada Instytut Myśli Schumana organizuje „Podróż Śladami Schumana”, w czasie której będzie można powrócić do świata, w którym te wartości były żywe. Jest to możliwość do odwiedzenia miejsc, w który żył i pracował Robert Schuman. W czasie podróży zaplanowane są liczne konferencje, m. in. w Metz, która będzie prowadzona przez uczestników procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Roberta Schumana. Ostatniego dnia odbędzie się także konferencja w Europarlamencie w Strasburgu.

Zapisy oraz szczegółowe informacje: Instytut Myśli Schumana
tel.: 575990686 ; email: Wyjazd@IMSchuman.com.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 grudnia

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie".
Dziś w Kościele:
+ czwartek, I tydzień Adwentu, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 30,19-21.23-26; Ps 147,1-6; Mt 9,35-10,1.5.6-8
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -