19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przegląd informacji z kraju

Ocena: 0
778

Prezentujemy Państwu wybrane najciekawsze wiadomości z kraju przygotowane przez dziennikarzy tygodnika „Idziemy”.

Ełcki Aeropag

W Sejnach 12 maja po zakończonym remoncie odbyło się otwarcie klasztoru podominikańskiego oraz rozpoczęcie działalności Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

To kolejny areopag nowej ewangelizacji w diecezji ełckiej. Miejsce pielgrzymowania i zagłębiania się w kultury narodów, które tutaj mieszkały. Odbudowane mury klasztoru dzisiaj mogą wiele powiedzieć o wydarzeniach minionych wieków

– mówił w homilii bp ełcki Jerzy Mazur, podczas Mszy św. sprawowanej w sejneńskiej bazylice. Po Eucharystii nastąpiło otwarcie i poświęcenie muzeum. Uroczystość zgromadziła władze rządowe, parlamentarne, samorządowe na czele z wiceprezesem Rady Ministrów, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim. W otwarciu wzięli udział litewscy goście m.in. Eduardas Borisovas ambasador Litwy w Polsce oraz Rimantas Norvila biskup diecezji wołkowyskiej.

fot. www.facebook.com/muzeum.kresow.w.sejnach

Zasługi dla Łodzi

Na dziedzińcu Pałacu Izraela Poznańskiego w Łodzi odbyła się 12 maja uroczystość wręczenia odznaczeń dla osób zasłużonych dla miasta. Rada Miejska nadaje odznaki za działalność na rzecz Łodzi godną szczególnego uznania. Miasto obchodzi w tym roku jubileusz 600-lecia otrzymania praw miejskich, które zostały nadane w Przedborzu nad Pilicą 29 lipca 1423 r. Wśród odznaczonych znalazło się dwóch duchownych archidiecezji łódzkiej: abp Grzegorz Ryś – metropolita łódzki oraz ks. Waldemar Sondka – założyciel i dyrektor łódzkiego Teatru Logos./ks. Paweł Kłys 

fot. ks. Paweł Kłys

Święcenia w Łomży

W parafii Krzyża Świętego w Łapach odbyła się 13 maja Msza św., podczas której trzech kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przyjęło święcenia w stopniu diakonatu. Eucharystii przewodniczył ordynariusz łomżyński bp Janusz Stepnowski, a koncelebrował bp Tadeusz Bronakowski oraz licznie zgromadzone duchowieństwo. Świątynia została zapełniona najbliższą rodziną i przyjaciółmi alumnów przyjmujących święcenia. Bp Stepnowski w homilii wspomniał historię Kościoła związaną z posługą diakonów. Podkreślił, że zajmowali się oni głównie głoszeniem Słowa Bożego, za co często płacili najwyższą cenę utraty życia. Do grona diakonów dołączyło trzech alumnów: al. Kamil Buńkowski z parafii Krzyża Świętego w Łapach, al. Wojciech Karwowski z parafii Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu, al. Rafał Orzechowski z parafii Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. 

fot. www.facebook.com/RadioNadzieja

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lipca

Piątek, XV Tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 12, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter