8 czerwca
czwartek
Medarda, Maksyma, Seweryna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przegląd informacji z kraju

Ocena: 5
314

Prezentujemy Państwu wybrane najciekawsze wiadomości z kraju przygotowane przez dziennikarzy tygodnika "Idziemy".

Ełk z JP II

Bp ełcki Jerzy Mazur zachęca diecezjan, aby przybyć 2 kwietnia o godz. 14.30 do katedry  św. Wojciecha przy ul. Tadeusza Kościuszki 16 w Ełku. Skąd wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem i palmami na miejscowy plac św. Jana Pawła II. Uczestnicy odmówią tajemnice światła Różańca św. w intencji dziękczynnej za dziedzictwo, które zostawił Papież Polak. W Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 została zaplanowana modlitwa przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po czym nastąpi odczytanie Ewangelia o Męce Pańskiej i wygłoszenie słowa pasterskiego przez bp Mazura. Inicjatywa zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz odśpiewaniem pieśni „Barka”.

fot. www.diecezjaelk.pl

Dla Pana w Łodzi

Nabożeństwem pokutnym celebrowanym 17 marca w łódzkiej katedrze pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia rozpoczęła się X edycja „24 godziny dla Pana”. To wielkopostna inicjatywa Ojca Świętego Franciszka, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. – Żaden grzesznik nie jest przez Jezusa poniżony, sponiewierany czy upokorzony – mówił w trakcie nabożeństwa abp Ryś. Wydarzenie zostało zorganizowane w trzech świątyniach archidiecezji łódzkiej: w bazylice archikatedralna w Łodzi, kościele parafialnym św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz w kościele rektoralnym Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim/ks. Paweł Kłys 

fot. ks. Paweł Kłys

Pielgrzymka do Nowej Osuchowej 

Z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej wyruszyła 18 marca do sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Osuchowej II Męska Nocna Pielgrzymka. Hasłem pątniczego szlaku były słowa: „Tylko dla mężczyzn ze św. Józefem”. Organizatorem inicjatywy była Męska Grupa Różańcowa Nazaret z parafii Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. W trakcie przemarszu uczestnicy odmówili modlitwę różańcową w intencji rodzin i pokoju. – Po dotarciu do sanktuarium ok. północy Mszy świętej przewodniczył ks. Jacek Sznajder, dziekan dekanatu Ostrów Mazowiecka i proboszcz parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Po Eucharystii odbyła się agapa. W pielgrzymce wzięło udział ponad 100 mężczyzn – relacjonuje kustosz sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Osuchowej, ks. Waldemar Grzeszczuk.

Patryk Lubryczyński

fot. www.facebook.com/Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej

Białostocka Droga Krzyżowa 

Tegoroczna Miejska Droga Krzyżowa w Białymstoku rozpocznie się 31 marca o godz. 19.00 na ul. Kościelnej 2 przed Bazyliką Archikatedralną Wniebowzięcia NMP. Nabożeństwu przewodniczyć będzie abp metropolita białostocki Józef Guzdek. Trasę zaplanowano ulicą Rynek Kościuszki i Lipową do kościoła św. Rocha znajdującego się przy ul. ks. Adama Abramowicza 1, gdzie nastąpi zakończenie modlitwy.

fot. www.facebook.com/pages/Bazylika-archikatedralna-Wniebowzięcia-Najświętszej-Maryi-Panny-w-Białymstoku/

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 czerwca

Piątek - IX Tydzień zwykły
Pan dźwiga poniżonych.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter