10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Po wakacjach ruszyły kursy przedmałżeńskie

Ocena: 0
2154

Na terenie archidiecezji warszawskiej są organizowane różnego rodzaju formy przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zachęcamy już teraz znaleźć dla siebie kurs przedmałżeński oraz poradnię rodzinną.

Fot. Grażyna grafiki, grazynagrafiki.com

Zachęcamy, żeby nie zostawiać uczestnictwa w kursie przedmałżeńskim i spotkań w poradni rodzinnej na ostatnią chwilę. Po ustaleniu daty ślubu, warto umówić się na spotkanie z księdzem w kancelarii parafialnej, na terenie której mieszka jedno z narzeczonych i omówić wszystkie sprawy związane z zawarciem małżeństwa.

Do wyboru są trzy rodzaje kursów. Archidiecezja warszawska zachęca przede wszystkim do uczestnictwa w kursie organizowanym w formie warsztatowej. Na stronie internetowej na bieżąco organizatorzy informują, czy na dany kurs można się jeszcze zapisać, czy też lista zapisów została zamknięta. Te kursy zakładają zaangażowanie i pracę narzeczonych nie tylko na gruncie uczestnictwa w spotkaniach. To praca nad sobą i relacją z narzeczonym/narzeczoną.

Te spotkania w niczym nie przypominają kursów opisywanych na forach internetowych, które stereotypowo są kojarzone z nudnymi wykładami księdza. Kurs prowadzi zespół składający się z księdza i pary małżonków. Ci, którzy uczestniczyli w takim kursie, chętnie polecają go innym. Ich czas trwania? “Radość i Nadzieja” – pierwsza z form warsztatowych – trwa osiem tygodni, “Wieczory dla Zakochanych” – dziewięć tygodni, “Wieczory dla Narzeczonych” – dziewięć tygodni. Podobnie  kursy o ogólnej nazwie “Spotkania wykładowo-warsztatowe”.

Najczęstszą formą są kursy wg programu dziesięciu spotkań, organizowane przez większość parafii Archidiecezji Warszawskiej. One również nie przypominają już z reguły znanych jeszcze z dawnych lat kursów prowadzonych przez jednego kapłana. Oprócz części katechetycznej, a nawet ewangelizacyjnej, rozmów indywidualnych, spotykamy tam formy warsztatowe, prowadzone przeważnie przez małżonków. W formie dziesięciu spotkań jest realizowany nowy program “Największa jest miłość”.

Natomiast forma nadzwyczajna kursu, przeznaczona jest dla osób mieszkających od siebie daleko lub będących w innej trudnej sytuacji. Taki kurs realizowany jest w dwa weekendy, oddzielone dwutygodniową przerwą. W przekazie treści ta forma przygotowania jest bardzo skondensowana i dlatego wymaga dodatkowo indywidualnego zaangażowania uczestników.

Kursy przedmałżeńskie - link.

Poradnia dla narzeczonych - link.

Krok po kroku do małżeństwa - link.

Zobacz także: Kursy przedmałżeńskie w diecezji warszawsko-praskiej

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 12, 24-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter