29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Po Różańcu - krzyż

Ocena: 0
385

Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się prezentacja nowej inicjatywy modlitewnej „Polska pod krzyżem”.

fot. Michał Wodziński

Modlitwa odbędzie się na Świętym Krzyżu, w jednym z najstarszych klasztorów na ziemiach polskich. Rozpocznie się 14 września o godz. 12, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Bogaty program spotkania przewiduje m.in. Mszę Świętą pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, liczne konferencje oraz świadectwa. W nocy będzie czuwanie modlitewne, zakończone rano we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Organizatorzy chcą przypomnieć fundamenty cywilizacji zachodniej, jakimi są chrześcijaństwo i osoba Jezusa Chrystusa. Jeden z organizatorów, Maciej Bodasiński, wskazał, że „jeżeli myślimy o odnowie wiary i Kościoła w Polsce, odnowie naszego społeczeństwa, to potrzebujemy do tego Jezusa Chrystusa i krzyża. Potrzebujemy uczynić naszą wiarę żywą, i to się może wydarzyć wyłącznie pod krzyżem Jezusa Chrystusa”.

Trwają już elektroniczne zapisy uczestników; każdy zarejestrowany otrzyma mailem bezpłatną wejściówkę. Organizatorzy tłumaczą to ograniczoną przestrzenią dostępną dla pielgrzymów. Sąsiedztwo Świętokrzyskiego Parku Narodowego sprawia, że temu wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja zero waste – wszystkie materiały będą przygotowane z surowców biodegradowalnych.

Na stronie www.polskapodkrzyzem.pl można uzyskać dodatkowe informacje, wydrukować plakat czy zgłosić swoją parafię czy miejscowość do uczestnictwa w spotkaniu. Modlitwę można także zorganizować w szpitalu, hospicjum czy zakładzie karnym; wszystkie te miejsca pokaże interaktywna mapa. Współorganizatorami są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej oraz Fundacja Solo Dios Basta.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter