26 września
niedziela
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Po Różańcu - krzyż

Ocena: 0
163

Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się prezentacja nowej inicjatywy modlitewnej „Polska pod krzyżem”.

fot. Michał Wodziński

Modlitwa odbędzie się na Świętym Krzyżu, w jednym z najstarszych klasztorów na ziemiach polskich. Rozpocznie się 14 września o godz. 12, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Bogaty program spotkania przewiduje m.in. Mszę Świętą pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, liczne konferencje oraz świadectwa. W nocy będzie czuwanie modlitewne, zakończone rano we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Organizatorzy chcą przypomnieć fundamenty cywilizacji zachodniej, jakimi są chrześcijaństwo i osoba Jezusa Chrystusa. Jeden z organizatorów, Maciej Bodasiński, wskazał, że „jeżeli myślimy o odnowie wiary i Kościoła w Polsce, odnowie naszego społeczeństwa, to potrzebujemy do tego Jezusa Chrystusa i krzyża. Potrzebujemy uczynić naszą wiarę żywą, i to się może wydarzyć wyłącznie pod krzyżem Jezusa Chrystusa”.

Trwają już elektroniczne zapisy uczestników; każdy zarejestrowany otrzyma mailem bezpłatną wejściówkę. Organizatorzy tłumaczą to ograniczoną przestrzenią dostępną dla pielgrzymów. Sąsiedztwo Świętokrzyskiego Parku Narodowego sprawia, że temu wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja zero waste – wszystkie materiały będą przygotowane z surowców biodegradowalnych.

Na stronie www.polskapodkrzyzem.pl można uzyskać dodatkowe informacje, wydrukować plakat czy zgłosić swoją parafię czy miejscowość do uczestnictwa w spotkaniu. Modlitwę można także zorganizować w szpitalu, hospicjum czy zakładzie karnym; wszystkie te miejsca pokaże interaktywna mapa. Współorganizatorami są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej oraz Fundacja Solo Dios Basta.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 września

XXVI Niedziela zwykła
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 9,38-43.45.47-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Powołani (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter