9 grudnia
czwartek
Wiesława Leokadii Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymkowa Sztafeta Młodych Archidiecezji Warszawskiej 28X-20XI

Ocena: 0
928

Przed Światowym Dniem Młodzieży, który w archidiecezji warszawskiej będzie obchodzony w sobotę 20 listopada, młodzi z poszczególnych dekanatów odwiedzają Archikatedrę Warszawską w dziękczynieniu za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Pielgrzymkowa Sztafeta Młodych rozpoczęła się w czwartek 28 października Mszą dziękczynną o godz. 19:00 w Archikatedrze Warszawskiej.

fot. www.archwwa.pl

Papież zdecydował, że od tego roku Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym będę obchodzone 21 listopada w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To jeden z elementów przygotowania do kolejnego spotkania młodych z całego świata, które zaplanowano w 2023 roku w Lizbonie. W archidiecezji warszawskiej obchody tego dnia odbędą się w sobotę 20 listopada.

Światowe Dni Młodzieży to duchowa pielgrzymka młodych ku Chrystusowi, szukanie Go i pójście z Nim przez życie. Ich diecezjalne obchody mają wielkie znaczenie i wartość nie tylko dla młodych ludzi, którzy żyją w tym konkretnym regionie, ale dla całej lokalnej wspólnoty zgromadzonej przy swoim biskupie – diecezji, którą tworzą dekanaty, parafie i formujące się przy nich poszczególne wspólnoty

– mówi ks. Zbigniew Sawiak, rejonowy duszpasterz dzieci i młodzieży.

Jan Paweł II, kiedy ustanawiał Światowe Dni Młodzieży, wyjaśnił, że “wszyscy młodzi muszą czuć, że Kościół im towarzyszy”, co podkreślali również w swoim nauczaniu jego następcy: Benedykt XVI oraz papież Franciszek.

Również i my chcemy realizować te zamierzenia i cele, widząc coraz bardziej potrzebę Kościoła jako towarzysza drogi dla młodego pokolenia. I właśnie w tym duchu pragniemy zorganizować tegoroczny Diecezjalny Dzień Młodzieży w naszej archidiecezji, aby był on rzeczywiście towarzyszeniem młodym na drodze wiary oraz kroczeniem razem z nimi, w Kościele i z Kościołem, ku Chrystusowi

– dodaje ks. Sawiak.

Młodzi pielgrzymują do Archikatedry Warszawskiej

W tym roku obchody Światowego Dnia Młodzieży w diecezjach zostały podzielone na dwa etapy i wpiszą się w dziękczynienie za nowych błogosławionych – kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. W czwartek 28 października Mszą dziękczynną o godz. 19:00 rozpoczęła się Pielgrzymkowa Sztafeta Młodych do Archikatedry Warszawskiej. Każdego dnia młodzi z poszczególnych dekanatów m.in. lektorzy, ministranci, wspólnoty młodzieżowe oraz uczniowie nawiedzają grób bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, a podczas Mszy o godz. 19:00 wspólnie dziękują za dar jego beatyfikacji.

Pielgrzymowanie młodych zakończy się obchodami Diecezjalnego Dnia Młodzieży w sobotę 20 listopada, przed niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Młodzi spotkają się w Świątyni Opatrzności Bożej, aby w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem, przeżywać 36. Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem z Dziejów Apostolskich “Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”.

Ufamy, że mimo ciągle jeszcze panującej pandemii, wydarzenie to się odbędzie. W jego planie znajdą się: program ewangelizacyjny, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia oraz wspólna Eucharystia

– zapowiada ks. Sawiak.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Juana Diego Cuauhtlatoatzin
Pan jest łagodny i bardzo łaskawy.
+ Czytania liturgiczne (rok  C, II): Mt 11, 11-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter