12 sierpnia
piątek
Innocentego, Lecha, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Odłóż nałogi, weź krzyż

Ocena: 0
699

- Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa; co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła - tym wezwaniem św. Jana Pawła II kierują się organizatorzy spotkania ,,Odłóż nałogi, weź krzyż”.

Fot. Twitter/KWC_Sandomierz

W ramach akcji odbywać się będą co miesiac spotkania - Szkoły Wyzwolenia. Pierwsza z nich w sobotę 5 października o godz. 10 w Akademiku Praskim przy ulicy Floriańskiej 3 w Warszawie.

Siostro, czy wydaje Ci się, że jesteś wolna od nałogów…? A może odwrotnie – tkwisz w jakimś po uszy i myślisz, że z tego powodu jesteś beznadziejna? Bracie, czy słyszałeś już wiele razy, że masz „brać swój Krzyż”, a każdego dnia rano wstajesz i… nie wiesz jak to zrobić? I jeszcze jedno: czy sądzisz, że Krzyż i nałogi, to dwie rzeczywistości nie mające ze sobą związku? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zapraszam Cię na to spotkanie.

- zachęca Błażej Sawionek, który poprowadzi pierwszy wykład.

Pierwsze spotkanie ,,Odłóż nałogi, weź krzyż” organizowana jest przez oazową Diakonię Wyzwolenia diecezji warszawsko-praskiej. Jej założeniem jest odpowiedź na apel Jana Pawła II, by przeciwstawić się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności. Spotkania - jak zapewniają organizatorzy - są okazją do odkrywania siebie nawzajem, dzielenia się świadectwami swojego życia, stawiania sobie pytań o to, co ogranicza naszą wolność i dawania odpowiedzi, jak możan z tym walczyć?

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 sierpnia

Piątek, XIX Tydzień zwykły – dzień powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
Gniew Twój ustąpił, w Tobie mam pociechę
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 3-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter