22 stycznia
środa
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obudzić kobiecość - zaproszenie na warsztaty rozwojowe dla kobiet

Ocena: 0
347

Siostry Jezusa Miłosiernego zapraszają na warsztaty rozwojowe dla kobiet pt. „Obudzić kobiecość.” Warsztaty będzie prowadziła Mirosława Jakubowska.

fot. Organizatorzy

Warsztaty będą okazją, aby… obudzić, ożywić i wzmocnić swoją kobiecość. Uczestniczki spróbują tego doświadczyć poprzez ćwiczenia, ruch, taniec, osobistą refleksję, pracę z symbolem, a przede wszystkim poprzez spotkanie w kobiecym kręgu. Mogą się pojawić różne tematy takie jak emocjonalność, relacje, dawanie i branie, pragnienia… i wiele innych, z którymi spróbują się spotkać w słowie i w ciele. Podczas warsztatów uczestniczki wezmą udział w "podróży" w odkrywaniu swojej kobiecości, przyjmowaniu tego, co przyniesie to spotkanie i gdzie zaprowadzi nas taniec, ruch i wspólna przestrzeń tworzona przez grono kilkunastu kobiet.

Nie martw się, jeśli nie masz doświadczenia tanecznego - najważniejsza jest otwartość serca i chęć zaangażowania się w przygotowane propozycje. Wszystko po to, abyś mogła się spotkać i wyrazić przed Bogiem Stwórcą (słowem, gestem, tańcem) to, z czym jesteś w swojej codzienności, co chcesz zostawić, co potrzebujesz przemienić, ożywić czy wzmocnić jako kobieta. Jeśli podczas warsztatów coś o sobie odkryjesz, doświadczysz i będziesz potrzebowała się tym podzielić lub dopytać to będzie możliwość rozmowy indywidualnej z prowadzącą.

Kilka słów o prowadzącej:

Jestem psychologiem. Od pięciu lat interesuję się psychoterapią przez taniec i ruch, biorę udział w warsztatach oraz szkoleniach wykorzystujących tę formę pracy. Jestem osobiście przekonana, że dotyk oraz kontakt z ciałem jest ważnym dopełnieniem poznawania i rozumienia siebie oraz wchodzenia w relacje z sobą samym, z innymi ludźmi, a także z Bogiem. Współpracuję w przygotowaniu i prowadzeniu warsztatów pracy z ciałem dla kobiet a także sama prowadzę spotkania rozwojowe przez ciało i ruch. Dwukrotnie poprowadziłam już warsztaty w kobiecym kręgu w Ostrówku. Poruszałyśmy się wówczas wokół tematów „Na nowo stwarzaj mnie” oraz „Czego pragniesz?”
Na co dzień pracuję z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami. Współpracuję z Ośrodkiem Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Remedis Pro w Toruniu a także z Pracownią Psychoterapii i Psychoedukacji Empatia w Koninie. Publikuję artykuły na portalu pl.aleteia.org związane z rozwojem i wychowaniem. Interesuje mnie człowiek, jego przeżycia, myśli i doświadczenia. Podczas spotkań z drugą osobą uczę się być uważna i wrażliwa, gdy ktoś odkrywa mi swój świat. Lubię pracować z grupą i być świadkiem jak wiele inni mogą sobie dać nawzajem w atmosferze otwartości i szacunku.

Szczegóły organizacyjne na stronie internetowej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 stycznia

 Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

Dziś w Kościele: środa, II tydzień zwykły, wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera albo św. Wincentego, diakona i męczennika
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 1Sm 17,32-33.37.40-51; Ps 144 (143),1b-2.9-10; Mk 3,1-6
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -