1 kwietnia
sobota
Teodory, Grazyny, Ireny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obchody Niedzieli Miłosierdzia

Ocena: 1.73333
2110

Gdzie odbędą się główne obchody Niedzieli Miłosierdzia Bożego w diecezji warszawsko-praskiej i archidiecezji warszawskiej?

fot. Biuro Prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk

Przygotowania do świętowania Niedzieli Miłosierdzia w Domu św. Faustyny w Ostrówku rozpoczną się 22 kwietnia Drogą Światła opartą o rozważania bł. ks. Michała Sopoćki. Procesja wyruszy o godz. 19.00 sprzed kościoła NMP Matki Kościoła w Ostrówku. W sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku 23 kwietnia o godz. 15.00 rozpocznie się nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie odbędzie się konferencja o obrazie Jezusa Miłosiernego, którą wygłosi przełożona Domu Zakonnego w Ostrówku s. Rachela Waszkiewicz ZSJM.

Chcemy wytłumaczyć symbolikę obrazu Jezusa Miłosiernego, każdy gest na wizerunku ma znaczenie teologiczne i biblijne. Myślę, że wciąż jeszcze mało osób rozumie głębie tego, co Jezus chce przekazać

– zauważa s. Waszkiewicz.

O godz. 19.00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie o 20.15 Różaniec ze św. Faustyną, który zakończy się o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Świętowanie Niedzieli Miłosierdzia Bożego rozpocznie się 24 kwietnia o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprzedzi wprowadzenie w święto, po niej bp Romuald Kamiński odprawi Mszę św. i zawierzy uczestników Eucharystii Jezusowi Miłosiernemu.

Podczas poczęstunku dla pielgrzymów będą zbierane datki do puszek na utrzymanie przebywających na terenie Domu św. Faustyny uchodźców z Ukrainy – mówi przełożona Domu Zakonnego w Ostrówku. Siostra podkreśla, że w zeszłym roku była pozytywnie zaskoczona ilością uczestników, która w przybliżeniu osiągnęła 1000 osób.

W tym roku spodziewamy się jeszcze większej liczby pątników ze względu na zniesienie ograniczeń pandemicznych

– wyjaśnia.

S. Rachela zaznacza, że ślady obecności sekretarki Bożego Miłosierdzia i sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku przyciągają pielgrzymów, aby modlić się w miejscu szczególnie naznaczonym jej obecnością.

Bł. ks. Sopoćko powiedział, że przyjęcie Komunii św. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia otwiera na łaski przypominające chrzest św.

– zachęca do pełnego uczestnictwa w święcie, przełożona Domu w Ostrówku.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbędzie się także jubileusz 25-lecia powstania sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ożarowie Mazowieckim. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00, a o godz. 15.00 zaplanowano odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia. W dniach 22-24 kwietnia z okazji jubileuszu parafii odbędą się warsztaty muzyki liturgicznej prowadzone przez wybitnego kompozytora i dyrygenta muzyki liturgicznej Pawła Bębenka pt. „Wysławiajmy Miłosierdzie”.

Warto też odwiedzić park Moczydło na warszawskiej Woli, gdzie po dwuletniej przerwie zaplanowano „Warszawskie Łagiewniki”. Na miejscu stoi kilkumetrowy monument Jezusa Miłosiernego dłuta prof. Gustawa Zemły. Monument znajduje się na terenie parafii św. Józefa Oblubieńca NMP i powstał jako wotum przełomu tysiącleci. Pomnik został poświęcony 7 kwietnia 2001 r. przez kard. Józefa Glempa. Od tego czasu, co roku uroczyście obchodzi się w tym miejscu święto Bożego Miłosierdzia. Tegoroczne obchody rozpoczną się o godz. 15.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego z ul. Żytniej 3/9 w Warszawie. Potem bp pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski będzie przewodniczył Mszy świętej. Tradycyjnie w parku zostaną rozstawione konfesjonały. Uroczystość zakończy przygotowany razem z dzielnicą Wola koncert Izabeli Trojanowskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 kwietnia

Niedziela Palmowa
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci,
i to śmierci krzyżowej.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26,14-27,66
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Rozdarta zasłona


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter