28 listopada
sobota
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Męskie Gorzkie Żale

Ocena: 0
701

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej 2 w Krakowie odbędą się Męskie Gorzkie Żale, a po nich zaproszony gość wygłosi konferencję. Podczas serii nabożeństw poruszane będą tematy takie jak gniew, samotność, nieczystość czy trudna relacja z ojcem. Organizatorzy zapowiadają transmisję online.

Fot. meskiegorzkiezale.pl

Sprawdziliśmy jak wygląda oferta duszpasterska dla mężczyzn w Krakowie i okazało się, że w okresie Wielkiego Postu wciąż za mało jest rekolekcji skierowanych do mężczyzn. Z tego względu postanowiliśmy zorganizować Męskie Gorzkie Żale. Chcemy dać uczestnikom doświadczenie braterstwa i wspólnej modlitwy do Boga połączonej z częścią rekolekcyjną dzięki konferencjom, towarzyszącym każdemu nabożeństwu

- mówi o. Tomasz Abramowicz SP, współorganizator i rektor Kościoła Przemienienia Pańskiego.

Konferencje wygłoszą: abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, o. Mariusz Balcerak, jezuita, br. Adam Zwierz, kapucyn, kapelan Drogi Odważnych, o. Mateusz Pindelski, prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, o. Tomasz Abramowicz oraz o. Mariusz Wójtowicz, karmelita bosy, rekolekcjonista i muzyk.

Po nabożeństwie i konferencji organizatorzy zapraszają na Mszę św. o godzinie 19.00.

Organizatorami są: Wspólnota dla mężczyzn Droga Odważnych oraz Zakon Pijarów.

Więcej informacji znaleźć można na stronie meskiegorzkiezale.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku.