19 marca
wtorek
Józefa, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Maryja gromadzi mężczyzn na modlitwie

Ocena: 4.51667
15131

Męskie wspólnoty: Żołnierze Chrystusa, Wojownicy Maryi, Mężczyźni św. Jana Pawła II, Rycerze Jana Pawła II, Męski Różaniec Warszawa łączą się w jednym celu jakim jest budowa pomnika-wotum Matki Bożej Łaskawej w Radzyminie. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce i nawiedzaniu obrazu Matki Bożej Łaskawej w warszawskich parafiach.

fot. z archiwum Męskiego Różańca - Warszawa

Wszystko zaczęło się 7 kwietnia 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, w kolejnych miesiącach zaczęli spotykać się w pierwsze soboty o g. 8:00 na Mszy świętej w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, dalej przechodzili pod pomnik Matki Bożej Pasawskiej, odmawiali różaniec i słuchali krótkiego rozważania.

Miało skończyć się na pierwszych pięciu sobotach, trwa nadal. Modlili się tylko w stolicy, a dziś spotykają się w Brodnicy, Bydgoszczy, Chełmie, Częstochowie, Dębicy, Gryficach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Oleśnicy, Olsztynie, Opolu, Pile, Pionkach, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu, Przemyślu, Pułtusku, Radomiu, Rumii, Rzeszowie, Siedlcach, Świdnicy, Świdniku, Świnoujściu, Szczecinie, Toruniu, a poza granicami Polski w Algonquin (USA), Londynie i Wilnie. Spotykają się w pierwsze soboty miesiąca, także jutro 4 lipca. Dlaczego to robią?

Wierzymy, że naszą rolą, tj. rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował nam tu na ziemi. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn. W tej jedności umacniamy naszą męską tożsamość i męskie cnoty
 

– mówi Artur Wolski z inicjatywy „Męski Różaniec Warszawa”.

Zjednoczeni, angażują się w kolejne inicjatywy

Na Marszu Niepodległości tworzyli blok różańcowy, zamykając patriotyczny pochód szli z różańcem w ręku i modlili się o jego pokojowy przebieg i zjednoczenie serc. W czasie pandemii w ograniczonym składzie uczestniczyli w nabożeństwach, modlili się online, a gdy już można było, spotykali się przy kapliczkach na męskich nabożeństwach majowych, a potem nabożeństwach czerwcowych.

Szukając miejsca na modlitwę na warszawskim Bródnie odnalazłem pomnik przy ulicy Wysockiego, na którym znajduje się taki napis: W 5-tą rocznicę „Cudu nad Wisłą” i zwycięstwa nad nawałą bolszewicką w dniu 15 sierpnia 1920 r. pomnik ten fundują mieszkańcy Nowego Bródna. I to tam spotkaliśmy się na pierwszym nabożeństwie majowym

– mówi Paweł Jaworski ze wspólnoty „Żołnierze Chrystusa”.

I dodaje – „Ciągle spotykamy ślady tamtej bitwy. Z perspektywy czasu widzimy, że Maryja przygotowywała nas przez te dwa lata na 100-tną rocznicę „Cudu nad Wisłą”.

Matka Boża Łaskawa w warszawskich parafiach.

Uczestnictwo w uroczystościach 15 i 16 sierpnia w Radzyminie jest dla nich, jak sami podkreślają, wielkim zaszczytem, ale nie czekają bezczynnie.
 

Oddaliśmy się w Niewolę Maryi i Ona nas prowadzi. Mamy świadomość, że to naprawdę jest nasza Królowa, że jesteśmy Bożą Armią, a różaniec to nasz miecz, przez który możemy zmieniać świat. I to też był Jej pomysł
 

– mówi Paweł Jaworski o akcji.

Nawiedzania kopii obrazu Matki Bożej Łaskawej w warszawskich kościołach zaplanowane są na lipiec, sierpień i wrzesień. Na większości z nich można spotkać Ewę J.P. Storożyńską, współautorkę książki „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”.

Ona jest jednym z elementów tej układanki, jak jej posłuchasz, to sięgasz po książkę i zaczynasz tym żyć.  To coś nieprawdopodobnego. Jak pomyślę, że Matka Przenajświętsza otoczona husarią, mając w ręku tarczę odbija strzały, że najeźdźcy uciekają, bo widzą potężną Maryję, to jest to coś nieprawdopodobnego. Trzeba pamiętać, że była to bitwa, która uratowała całą Europę przed najazdem bolszewizmu. Po ludzku to niemożliwe. A dziś mamy łaskę żyć w 100-lecie Cudu nad Wisłą, to jest bezcenny czas, on coś na pewno znaczy. Mamy kolejną szansę wybronić się przed kolejnym najazdem, tym razem lewackich ideologii. Mamy wyjść na ulice, błagać i prosić o ratunek na kolejne sto lat

– dodaje Paweł Jaworski. 

Przed wieczorną Mszą świętą obraz z jednej parafii przewożony jest do kolejnej. W nowym miejscu następuje przywitanie Matki Bożej Łaskawej, Msza święta i wspólna modlitwa. Kolejnego dnia, zwykle po Mszy świętej, jest okazja do wysłuchania prelekcji Ewy J. P. Storożyńskiej o „Cudzie nad Wisłą” i czas na osobistą modlitwę. Obraz w każdej parafii przebywa tydzień.

Terminarz:

Bazylika Najświętszego Serca Jezusa. Odbiór obrazu 3 lipca po Koronce o godzinie 15.00.
04.07.2020 r. Parafia pw. św. Edmunda Bojanowskiego. (Ursynów, Pierwsza Sobota).
10.07.2020 r. Kaplica w szpitalu Bródnowskim.
17.07.2020 r. Parafia pw. św. Włodzimierza (Targówek).
 
Pomnik-wotum Matki Bożej Łaskawej
 
Męskie wspólnoty: Żołnierze Chrystusa, Wojownicy Maryi, Mężczyźni św. Jana Pawła II, Rycerze Jana Pawła II, Męski Różaniec Warszawa łączą się w jednym celu jakim jest budowa pomnika-wotum Matki Bożej Łaskawej w Radzyminie.Spot, który wspólnie nagrali jest emitowany na falach Radio Warszawa 106,2 FM i www.radiowarszawa.com.pl. Wczoraj oni, dzisiaj my, jutro Wy - przypominają. Wszelkie szczegóły na temat budowy pomnika-wotum znajdują się na stronie https://diecezja.info.pl/1920-2/. Przelewu dokonasz przez stronę https://fundacjaklopotowskiego.pl


Kontakt:  Katarzyna Matusz-Braniecka, 503 163 276, katarzyna.matusz@gmail.com

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 marca

Wtorek - V Tydzień Wielkiego Postu
Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
nieustannie wielbiąc Ciebie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 1, 16. 18-21. 24a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Rafki

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter