14 listopada
czwartek
Rogera, Serafina, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kultura Ziemi Mińskiej w 20-lecie Powiatu Mińskiego

Ocena: 0
428

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Starostwem Powiatu Mińskiego organizują spotkanie „Kultura Ziemi Mińskiej w 20-lecie Powiatu Mińskiego”.

Spotkanie odbędzie się w dniach 8-9 listopada br. w Hali Sportowej, w Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej, ul. Piękna 7A w Mińsku Mazowieckim. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest tygodnik Idziemy.

Organizacja wystawy pozwoli zebrać i zaprezentować w jednym miejscu najatrakcyjniejsze oferty oraz podmioty branży promujące dziedzictwo kulturowe, (muzea, domy kultury, koła gospodyń wiejskich, obiekty sakralne i obiekty agroturystyczne). Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z kulturą Ziemi Mińskiej,  jej historią, tradycją  i folklorem. Będą mogli  degustować lokalne produkty np. sójki mazowieckie,  sery kozie, przetwory z czosnku latowickiego oraz pochodzące z lokalnych ogrodów i sadów. Na scenie zaprezentują się również lokalni artyści.  Przedstawiciele stoisk  opowiedzą o swojej działalności oraz zachęcą do odwiedzania Ziemi Mińskiej.  Na stoiskach dostępne będą materiały promocyjne, warsztaty rękodzielnicze (np. wyplatanki z siana czy wikliny), regionalne swojskie jadło.
 
Ważnym tematem będzie turystyka filmowa. Powstało tu kilka kultowych filmów i seriali – „Noce i Dnie”, „Ranczo”, „Plebania” i wiele innych. Będziemy gościć znakomitych aktorów odtwarzających główne role. Marta Lipińska, Jacek Kawalec, Piotr Pręgowski z Rancza, Karol Strasburger z Nocy i Dni. Zobaczymy ich na scenie a także w Kąciku Aktora – gdzie będzie można zdobyć autograf,  zrobić wspólną fotkę.
 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 listopada

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.
Dziś w Kościele:
+ czwartek, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie dowolne bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 7,22-8,1; Ps 119,89-90.91.130.135.175; Łk 17,20-25
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -