27 stycznia
poniedziałek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kultura Ziemi Mińskiej w 20-lecie Powiatu Mińskiego

Ocena: 0
659

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Starostwem Powiatu Mińskiego organizują spotkanie „Kultura Ziemi Mińskiej w 20-lecie Powiatu Mińskiego”.

Spotkanie odbędzie się w dniach 8-9 listopada br. w Hali Sportowej, w Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej, ul. Piękna 7A w Mińsku Mazowieckim. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest tygodnik Idziemy.

Organizacja wystawy pozwoli zebrać i zaprezentować w jednym miejscu najatrakcyjniejsze oferty oraz podmioty branży promujące dziedzictwo kulturowe, (muzea, domy kultury, koła gospodyń wiejskich, obiekty sakralne i obiekty agroturystyczne). Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z kulturą Ziemi Mińskiej,  jej historią, tradycją  i folklorem. Będą mogli  degustować lokalne produkty np. sójki mazowieckie,  sery kozie, przetwory z czosnku latowickiego oraz pochodzące z lokalnych ogrodów i sadów. Na scenie zaprezentują się również lokalni artyści.  Przedstawiciele stoisk  opowiedzą o swojej działalności oraz zachęcą do odwiedzania Ziemi Mińskiej.  Na stoiskach dostępne będą materiały promocyjne, warsztaty rękodzielnicze (np. wyplatanki z siana czy wikliny), regionalne swojskie jadło.
 
Ważnym tematem będzie turystyka filmowa. Powstało tu kilka kultowych filmów i seriali – „Noce i Dnie”, „Ranczo”, „Plebania” i wiele innych. Będziemy gościć znakomitych aktorów odtwarzających główne role. Marta Lipińska, Jacek Kawalec, Piotr Pręgowski z Rancza, Karol Strasburger z Nocy i Dni. Zobaczymy ich na scenie a także w Kąciku Aktora – gdzie będzie można zdobyć autograf,  zrobić wspólną fotkę.
 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

 Zachowam wiecznie łaskę dla Dawida
Dziś w Kościele: piniedziałek, III tydzień zwykły, wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy
Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Sm 5, 1 -7. 10; Ps 89 (88), 20. 21 -22. 25 -26; Mk 3, 22 -30
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -