11 sierpnia
wtorek
Klary, Zuzanny, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Koncert "W Duchu Niepodległej"

Ocena: 0
484

„W Duchu Niepodległej” to cykl koncertów zorganizowanych przez pełnych miłości do Boga i pasji do muzyki młodych ludzi. 10 listopada o 19.30 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie artyści upamiętnią 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

fot. wduchuniepodleglej.pl

Inicjatywa zorganizowania zespołu powstała w pierwszej połowie 2018 roku, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie (Diecezja Warszawsko-Praskia). Wśród wielu wydarzeń związanych z Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę zostało stworzone wydarzenie o charakterze patriotyczno-religijnym, które jest próbą zabrania widza w pewnego rodzaju opowieść. Poprzez muzykę światło i narrację, opowiedziane zostają trzy, przeplatające się historie. Pierwsza i najważniejsza – historia zbawienia ludzkości. Wokół niej zbudowane są dwie kolejne – naszego narodu od czasu zaborów do czasu wolności; a także osobiste historie każdego z nas. Organizatorzy poruszają trudne tematy takie jak cierpienie, pokora, śmierć, ale także te weselsze – jak miłość i radość.

W historii Bóg działał przez ludzi. Naszym zaangażowaniem i muzyką chcemy oddać mu chwałę i dziękczynienie za odzyskaną wolność i opiekę nad Ojczyzną, oraz zbliżyć do niego innych. Mamy nadzieję, że dzięki pracy blisko 90 młodych osób, każdy odnajdzie w koncercie coś dla siebie. Coś co go dotknie i zostanie w nim na długo, a całe widowisko pozwoli na wzbudzenie w każdym z nas głębszej refleksji na temat swojego życia

– mówi Krzysztof Procajło, organizator i dyrygent.

W koncercie wystąpią wokaliści z doświadczeniem scenicznym z terenu Wołomina i Warszawy oraz chór jednogłosowy złożony z osób zaangażowanych we wspólnoty religijne w trzech wołomińskich parafiach. Zapowiadając utwory oraz przedstawiając ich konteksty biblijne i historyczne, koncert prowadzi konferansjer – doświadczony lektor i narrator.

Patronat honorowy nad koncertem objął biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński.

Wstęp na koncert jest wolny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 sierpnia

Wtorek, XIX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Klary, dziewicy
«Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło nawet jedno z tych małych».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 2,8-3,4; Ps 119,14 i 24.72 i 103.111 i 131; Mt 18,1-5.10.12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: 11 sierpnia - Parafia MB Królowej Polski w Otwocku-Kresach

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter