5 października
czwartek
Placyda, Apolinarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Koncert "Bo w rodzinie siła" - opowieść o wartości rodziny

Ocena: 0
1011

Niezwykłe widowisko w Święto Trzech Króli wyemituje na swoich antenach Telewizja Polska. Będzie to multimedialna opowieść o wartości rodziny we współczesnym świecie, zachęcająca do pomocy rodzinom na Bliskim Wschodzie, wspieranym dzięki programowi Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”.

Fot. materiały prasowe Caritas Polska

Koncert będzie można zobaczyć w czwartek 6 stycznia. O godz. 17:20 rozpocznie się emisja na antenie TVP1, a o godz. 20:00 – na antenie TVP2. Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Rodziny ogłoszonego przez papieża Franciszka.

Wśród wykonawców znajdą się: Ewa Dałkowska, Edyta Górniak, Ida Nowakowska, Krzysztof Cugowski i Chris Cugowski, Edyta i Łukasz Golcowie oraz Paweł Golec, Andrzej Lampert, Katarzyna Cerekwicka, Jerzy Zelnik, Tadeusz Seibert, Michał Gasz, Krzysztof Iwaneczko, Katarzyna Dereń, Marysia i Grześ Stachera, Małe TGD i Chór TGD pod kierunkiem Piotra Nazaruka oraz Orkiestra Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli. Pomysłodawcą koncertu, autorem scenariusza oraz współautorem komentarzy do koncertu jest ks. dr Andrzej Chibowski, a reżyserem Bolesław Pawica.

Nazwiska gwiazd zwiastują prawdziwą ucztę muzyczną, tymczasem integralną częścią wydarzenia będą także świadectwa rodzin, z których dowiemy się, dlaczego to właśnie w rodzinie tkwi prawdziwa siła. Muzyczne widowisko ukaże małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety – dar samego Stwórcy. Przedstawi rodzinę jako opokę prawdziwych wartości, dającą moc i siłę w codziennym życiu, przeżywaniu radości i miłości, ale także momentów trudnych i życiowych wyzwań. Koncert będzie promował wszystkie te wartości, które czynią rodzinę szczęśliwą, i zachęcał do sięgania po rzetelne źródła w poszukiwaniu prawdy o człowieku, małżeństwie i rodzinie.

Koncert emitowany w najbliższe Święto Trzech Króli będzie kolejnym z cyklu podobnych wydarzeń poświęconych wspieraniu rodzin na Bliskim Wschodzie w ramach programu Rodzina Rodzinie, realizowanego przez Caritas Polska. Początkowo program skierowany był do rodzin z Aleppo w Syrii. Dziś wspiera także rodziny z Libanu, Iraku oraz Strefy Gazy. W historiach rodzin przedstawionych w widowisku odnajdziemy relacje właśnie z tych regionów świata, a widzowie będą mieli okazję wesprzeć program m.in. poprzez wysyłanie charytatywnych SMS-ów oraz wpłaty na stronie caritas.pl/rodzina.

Organizatorami koncertu „Bo w rodzinie siła” są Telewizja Polska S.A. oraz Fundacja Kresy Historii. Partnerem wydarzenia jest Caritas Polska. Partnerzy Fundacji Kresy Historii to: TAURON, Pruszyński Sp. z o.o., Pronar Sp. z o.o., Parafia św. Brata Alberta w Warszawie Wesołej.

Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Pomaga setkom tysięcy potrzebujących w kraju i za granica?. Struktura Caritas w Polsce składa się z Caritas Polska, która pełni funkcje? koordynatora projektów ogólnopolskich i zagranicznych oraz z 44 Caritas diecezjalnych, które niosą bezpośrednią pomoc potrzebującym. Organizacja jest częścią sieci Caritas Internationalis i Caritas Europa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 października

Czwartek XXVI Tydzień zwykły 
Powiadam wam: Sodomie lżej będzie
w ów dzień niż temu miastu..

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 10, 1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter