2 lipca
sobota
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kalisz: 33-dniowe przygotowanie do zawierzenia św. Józefowi

Ocena: 5
1285

Jutro (14 lutego) w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu rozpocznie się 33-dniowe przygotowanie do zawierzenia św. Józefowi. Jest to oddolna inicjatywa ludzi świeckich, zaangażowanych w różnych grupach i wspólnotach.

fot. www.facebook.com/SanktuariumSwietegoJozefa/

Wcześniej grupa  zawierzyła się Jezusowi przez ręce Maryi. Trwali oni na 33-dniowych ćwiczeniach duchowych przygotowujących do zawierzenia się wg św. Ludwika de Montfort. Chcąc uczcić św. Józefa, a tym samym zawierzyć się całej Świętej Rodzinie, wiele osób zapragnęło uczynić to również wobec św. Józefa.

Przedstawiciele zgłosili się do kustosza sanktuarium ks. prał. Jacka Ploty z prośbą o pozwolenie, by właśnie w tym miejscu rozpocząć 33-dniowe przygotowanie  i potem tutaj zawierzyć się św. Józefowi. Kustosz przyjął z radością prośbę i objął duchową opieką osoby, które chcą wielbić św. Józefa. - Bardzo ucieszyła mnie ta inicjatywa. Uważam, że jest to pokłosie Roku Świętego Józefa – powiedział ks. Plota.

Pomocą do przeżycia 33 dni w modlitwie będzie książka „Konferencja św. Józefowi” autorstwa ks. Donalda H. Collowaya ze Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia. Autor książki jest mariologiem i wielkim czcicielem św. Józefa. Pierwszą konferencję wygłosi ks. kan. Bogumił Kempa, oficjał Sądu Biskupiego w Kaliszu. Kolejne spotkania z józefologami mają być ogłaszane w sanktuarium. Ponadto każdy uczestniczący w 33-dniowym przygotowaniu będzie podejmował ćwiczenia duchowe w swoim domu i środowisku.

Obecnie zgłosiło się już blisko 200 osób z całej Polski. Chętni mogą się zapisywać się w sklepiku z pamiątkami przy sanktuarium św. Józefa u pani Ireny, która koordynuje całą akcją. W sklepiku można również kupić wspomnianą książkę. W dniu odpustu św. Józefa, 19 marca, w godzinach popołudniowych nastąpi zawierzenie wszystkich uczestniczących w rekolekcjach św. Józefowi przed jego cudownym wizerunkiem.

Więcej inf na stronie Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu:

https://www.swietyjozef.kalisz.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły - Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Będę słuchał tego, *
co Pan Bóg mówi:

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter