1 grudnia
piątek
Natalii, Eligiusza, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jest za co dziękować

Ocena: 4.6
825

"Dziękujemy za czyniących pokój" to hasło XVI Święta Dziękczynienia, które odbędzie się 4 czerwca w Warszawie. W tym roku w czasie uroczystości do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wniesione relikwie patrona harcerzy bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

fot. www.wikipedia.org/CCO

W wydarzeniu wezmą udział harcerze z ponad 18 krajów świata, którzy dzień wcześniej wezmą udział w zjeździe modlitewnym.

Obchody XVI Święta Dziękczynienia rozpoczną się 4 czerwca o godz. 7.40 procesją dziękczynną z relikwiami bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy. Wyruszy ona z placu Marszałka Józefa Piłsudzkiego w Warszawie do Świątyni Opatrzności Bożej.

Centralnym punktem obchodów będzie msza św. o godz. 12.00 z udziałem polskich biskupów. W tym roku uczestnicy święta będą dziękować Opatrzności Bożej za tych, którzy wprowadzają pokój. W czasie liturgii do świątyni zostaną uroczyście wniesione relikwie patrona harcerstwa w Polsce.

Zgodnie z tradycją po eucharystii zostanie otwarte miasteczko dla dzieci. W tym czasie zaplanowano grę rodzinną "Tropiciele pokoju" i zajęcia harcerskie. O godz. 15.00 jako symbol wdzięczności do nieba zostanie wypuszczonych tysiące baloników z napisem "Dziękuję". Będzie także możliwość zwiedzenia muzeum Mt5,14 Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego.

W godzinie Miłosierdzia, czyli o godz. 15.00, odmówiona zostanie "Koronka do miłosierdzia Bożego". O godz. 19.45 zaplanowane jest oratorium z okazji 350. rocznicy założenia Zgromadzenia Księży Marianów. Następnie o godz. 21.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem obędzie się nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewa się "Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa".

Tradycyjnie obchody zakończy o godz. 21.37 wspólnie śpiewanie "Barki" – ulubionej pieśni św. Jana Pawła II.

Autor: Magdalena Gronek

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 grudnia

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 21, 29-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter