10 sierpnia
poniedziałek
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bieżące Informacje z Warszawy i okolic

Ocena: 0
6974

Święcenia diakonatu w Archidiecezji Warszawskiej.
16 alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie przyjmie 10 czerwca o godz. 18 święcenia diakonatu z rąk kard. Kazimierza Nycza w Świątyni Opatrzności Bożej.

 

Kongregacja księży dziekanów Archidiecezji Warszawskiej.
Spotkanie planowane jest na 12 czerwca, w godz. 10-12 w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Po jej zakończeniu księża dziekani otrzymają dekrety nominacyjne dla wikariuszy i rezydentów.

Zamknięte schronisko Caritas w Warszawie.
Zamknięto schronisko dla bezdomnych przy ul. Żytniej prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej. U jednego z przebywających tam mężczyzn potwierdzono zakażenie COVID-19. Osoba trafiła do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ul. Wołoskiej. Obecnie 160 osób znajduje się na kwarantannie.

Warszawski Ratusz: plakaty zawieszono nielegalnie.
Chodzi o plakaty "Ewangelia wg Łukasza Sz.", które pojawiły się na kilku warszawskich przystankach w nocy z 28 na 29 maja i były wymierzone w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. " Operator wiat przystankowych – spółka AMS poinformowała miasto, że zawieszone plakaty to nielegalna akcja, na którą nie wydano zgody" – przekazała rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Karolina Gałecka.

 

Ponowne otwarcie Muzeum Powstania Warszawskiego.
MPW otwarto 3 czerwca. Zwiedzanie dla grup liczących więcej niż pięć osób jest zawieszone. Obowiązują nowe godziny otwarcia - w poniedziałki, środy, czwartki, piątki, soboty i niedziele muzeum czynne w godz. 10-18, we wtorki jest nieczynne. Kasa biletowa zamykana jest o godz. 17.30. W poniedziałki jest wstęp bezpłatny (wejściówki należy pobrać w kasie biletowej przed rozpoczęciem zwiedzania).

Zwiększona liczba pasażerów komunikacji publicznej.
Od 1 czerwca komunikacją publiczną podróżować może tyle osób, ile wynosi 50 proc. wszystkich miejsc - siedzących i stojących – w pojeździe. Kierowcy na przystankach (także tych "na żądanie"), sami będą otwierać drzwi, a naciskanie guzika "stop" nie będzie konieczne. Nadal obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa podczas podróży.

Kamień węgielny na budowie II linii metra.
Na budowie II linii metra na Bemowie wmurowano kamień węgielny. Akt erekcyjny obejmuje budowę zachodniego odcinka II linii metra od torów odstawczych za stacją C6 Księcia Janusza do stacji C4 Powstańców Śląskich. Wykonawca zadeklarował realizację prac w ciągu 36 miesięcy, co oznacza, że budowa zakończy się w IV kwartale 2021 r.

Stołeczne placówki wsparcia dziennego wracają do pracy.
Stołeczne placówki wsparcia dziennego dla młodzieży i dzieci wróciły do pracy. Zgodnie z decyzją rządu otwarto je 25 maja. Placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami zostaną otworzone w późniejszym terminie z powodu dłuższego wdrażania wymogów sanitarnych. W Warszawie działa 71 placówek wsparcia dziennego, które prowadzą organizacje pozarządowe oraz 10 ognisk wychowawczych funkcjonujących w ramach Zespołu Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 sierpnia

Poniedziałek, XIX Tydzień zwykły
+ Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Ten, kto miłuje swoje życie, traci je,
a kto nienawidzi swego życia na tym świecie,
zachowa je na życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Kor 9, 6-10; Ps 112, 1-2. 5-6. 7-9; J 12, 24-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: 10 sierpnia - Parafia Św. Jana Kantego w Legionowie

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter