7 kwietnia
wtorek
Rufina, Celestyna, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bieżące Informacje z Warszawy i okolic

Ocena: 0
1520

Ruszyła akcja Pomoc sąsiedzka – Twój gest ma znaczenie
Miasto przygotowało kampanię, której celem jest zachęcenie warszawiaków do wspierania sąsiadów, w tym seniorów i osób, które w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 potrzebują pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb, bez narażania ich na zbędne wychodzenie z domu. Mieszkańcy mogą wywieszać plakaty z ofertą osobistej pomocy na klatkach schodowych i tablicach informacyjnych, materiały graficzne są dostępne na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych miasta.

Pomoc dla powstańców
Muzeum Powstania Warszawskiego uruchomiło specjalne dyżury telefoniczne, których celem jest informowanie powstańców o aktualnych zaleceniach sanitarno-epidemiologicznych oraz apelowanie o pozostanie w domach. Wolontariusze Muzeum utrzymują kontakt z powstańcami, aby wiedzieć czy potrzebują oni wsparcia i, w razie potrzeby, przekazują informacje odpowiednim osobom i służbom. Tel do Muzeum.: 22 539 79 05, 22 539 79 06

Zamknięty Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich
Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich został zamknięty do odwołania. Opiekę nad powstańcami, którzy do niego przychodzili, sprawują pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Monopol Warszawski, czyli operatora placówki. Pomoc polega na rozwożeniu do domów powstańców obiadów i kanapek. Opiekunowie pytają się także o zdrowie i mierzą bezdotykowym termometrem temperaturę. Zbierają zamówienia i realizują zakupy dla powstańców.

Komunikacja miejska z niewielkimi zmianami
Decyzja o zamknięciu placówek oświatowych do 25 marca nie wpłynie na działanie ogółu komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 16 marca, zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii szkolnych, tj. 304, 323, 332, 379, a a 114 nie będą miały dodatkowych kursów na trasie Metro Młociny - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Autobusy linii, które mają dodatkowe kursy w dni nauki szkolnej będą kursowały bez zmian, tzn. także z tymi kursami.

Decyzja Zarządu Transportu Miejskiego
Zarząd Transportu Miejskiego, już na początku lutego, zwrócił się do wszystkich operatorów komunikacji miejskiej o zwiększenie nadzoru nad służbami sprzątającymi oraz podjął decyzję o używaniu środków dezynfekcyjnych przy czyszczeniu powierzchni, z którymi pasażerowie mają najczęściej na bezpośredni kontakt - kasowniki, poręcze, przyciski.

Zmiany w pracy Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie
Urząd Stanu Cywilnego m.st. Warszawy od poniedziałku, 16 marca działa w ograniczonym zakresie. Mieszkańcy będą mogli załatwić wyłącznie sprawy dotyczące rejestracji urodzeń i zgonów. Z kolei informacje związane z zawarciem małżeństwa będą udzielane tylko telefonicznie i mailowo. Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub przez platformę e-PUAP (dla osób posiadających profil zaufany).

Zawieszona pomoc prawna na terenie m.st. Warszawy
W związku z koniecznością przeciwdziałania zagrożeniom związanym z COVID-19 stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie m.st. Warszawy zostaje tymczasowo zawieszona w okresie od 16 marca 2020 r. do 31 marca 2020 roku.

Ograniczenia w Urzędzie Miejskim w Wołominie
Od poniedziałku 16 marca wstęp do Urzędu Miejskiego w Wołominie zostanie ograniczony dla interesantów. Czynny będzie jedynie Urząd Stanu Cywilnego w godzinach: poniedziałek: 9:00-14:00, wtorek-piątek: 8:00-12:00. Wejście od ulicy Ogrodowej. USC będzie w tych dniach obsługiwać wyłącznie interesantów przychodzących w sprawie rejestracji narodzin bądź zgonów. Kasa oraz biuro podawcze zostaną zamknięte do 27 marca.

Zamknięte targowisko miejskie w Wołominie
Zgodnie z rządowym zakazem zgromadzeń powyżej 50 osób, od 14 marca 2020 targowisko miejskie przy ul. 1 Maja jest zamknięte.

Komunikat Urzędu Miasta Legionowo
Zgodnie z zaleceniami administracji rządowej, w trosce o zdrowie mieszkańców apelujemy, aby w przypadku konieczności załatwienia spraw urzędowych skorzystać z możliwości ich zrealizowania drogą elektroniczną (e-mailowo: kancelaria@um.legionowo.pl; poprzez platformę EPUAP) lub telefoniczną. Osobom powyżej 60 r. ż. w przypadku konieczności załatwienia pilnych spraw urzędowych (nie związanych z płatnościami) zalecamy kontakt telefoniczny pod nr. (22) 766 40 03.

Rekrutacja do szkół bez zmian
Mimo czasowego zamknięcia placówek oświatowych w Legionowie rekrutacja do żłobków, przedszkoli oraz zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Komunikat Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim
W ramach działań, które mają na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID -19)  od  dnia  16  marca  2020  roku wizyty  w  Starostwie  należy  ograniczyć  do  niezbędnego  minimum. Starosta Miński wprowadza  kontrolę liczby osób przebywających jednocześnie w budynkach Starostwa.  

Informacja Miasta Otwock
Urząd rekomenduje dokonywanie  płatności podatków lokalnych poprzez przelewy internetowe. W przypadku nie dotrzymania terminu płatności za podatki lokalne I raty do 16 marca i zapłaty go do 15 maja, odsetki będą umarzane poprzez złożenie odpowiedniego wniosku przez podatnika. Urząd apeluje o ograniczenie wizyt w Urzędzie na rzecz innych form kontaktu tel: 22 779 20 01, email: umotwock@otwock.pl. Platforma EPUP w przypadku posiadania profilu zaufanego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 kwietnia


«Co masz uczynić, czyń prędzej!»

Dziś w Kościele: Wtorek w Wielkim Tygodniu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 49,1-6; Ps 71,1-6b.15.17; J 13,21-33.36-38
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter